vajait in ureche

124 comentarii 1 2 ..... 4 5
0
09-10-2015, ora 20:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este obligatoriu un consult ORL
poate sa fe un simplu dop de ceara in ureche
sau catar tubar
sau artroza-temporo-mandibulara face acele probleme
0
09-10-2015, ora 22:43
Alexandrumihai100
Nu este medic/terapeut
Alexandrumihai100
Domnule doctor in primul rand vreau sa va multumesc din tot sufletul ca a-ti revenit cu un raspuns pentru problema mea si chiar vreau sa va spun ca va respect din inima treaba pe care o depuneti dumneavoastra pe acest site.
Nu as vrea sa v-a mai deranjez dar sunt foarte curios in legatura cu problema mea, vreau sa va dau mai multe detalii :
-Am maxilarul blocat de aproximativ 6 luni si imi trosneste ( prima data am crezut ca este lipsa de calciu asa ca am luat calciu timp de 10 zile dar degeaba )
-Sunt putin racit, tusesc ( am fost racit la plamani acum 1 an ), am putina febra ( cand am febra vajaitul apare si cand clipesc sau cand misc orice muschi al fetei) si am nasul putin infundat dar pot respira.
-Vreau sa repet inca o data incepe pentru 1-2 secunde vajaitul doar cand misc un muschi al fetei (uneori) dar nu este permanent.
-Aud foarte bine cu ambele urechi. Am inteles ca la catar este urechea infundata si nu poti auzi cu ea.
Sa fie de la raceala domnule doctor ? Sa imi fac griji ? Sa iau incontinuare parasinus?
Domnule doctor vreau sa imi spuneti ce sa fac pentru ca imi este foarte frica sa ma duc aici la mine in oras la ORL, a fost o matusa de a mea si i-a spus ca are dop de ceara cand ea avea otita si aproape facuse infectie deoarece i-au bagat apa.
Inca odata va multumesc pentru raspunsul precedent. Sa aveti o seara placuta, si astept raspunsul de la dvs.!
0
10-10-2015, ora 20:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 ai nevoie de consult la Maxilo-facial.. numai acolo se ocupa de articulatia temporo.mandibulara sau in stomatolog bun care are competenta in chirurgie stomatologica
2 in rest iti recomand sa neglijezi si sa nui mai cauti acel sunet
NU..ti cauta boli.. daca nu stai bine cu increderea in sine
0
26-03-2018, ora 22:41
bechi54321@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
bechi54321@yahoo.com
Buna ziua.am 51 de ani si problemele au inceput in urma cu patru aniPrima data auzeam zgomotele prea puternic in urechea stanga, apoi incepeam sa nu mai aud bine cu aceeasi ureche.auzeam la mai putin de jumatate decat normal.faceam comparatie cu urechea dreapta cu care nu am probleme.diminuarea auzului in urechea stanga venea la pachet cu ameteliLa orl am primit tratament cu betaserc.Dupa un timp mi-am revenit.In urma cu doi ani aceeasi problema.am facut rmn cu urmatoarea concluzie-rmn cerebral normal-pansinuzita cronica.dupa un timp mi-am revenit tot cu tratament.In vara anului trecut aceeasi problema a aparut in urma unui episod de raceala sau gripa-infundarea urechii cu care nu mai auzeam aproape deloc dar vreo doua zile ametelii de nu ma puteam ridica din pat.Am fost la control si tot betaserc de 24.am luat timp de patru luni.ametelile au disparut nu in totalitate cateodata mai am ameteli usoare.daca pana la ultimul episod de vara trecuta vajaitul in ureche disparuse, de vara trecuta il am in permanenta si daca racesc zgomotul se amplifica.chiar nu stiu ce sa fac.Analizele de sange au fost mereu bune, hipertensiv nu sunt, dimineata am tensiune intre 10, 5 sau11 cu 6, 5 sau 7 iar seara maxim 13 cu 7, 5 sau 8, nu am diabet sau alte boli.chiar nu stiu ce sa fac.
Adaugă un comentariu / răspuns
124 comentarii 1 2 ..... 4 5

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.