Vertij

07-09-2021
Mihaela H
Nu este medic/terapeut
Mihaela H
De ceva timp ma confrunt cu un vertij care apare cand ma asez culcat pe partea stanga, cand pun capul pe perna simt ca mi se infunda urechea si incepe vertijul.Nu pot dormi decat pe partea dreapta, pe stanga nu pot deloc!Am mai avut acest episod acum 6 luni, am facut investigatii atunci si mi-a zis ca orl nu am nimic, am facut si un tomograf si la fel a zis ca nu am nimic, am facut tratament cu Betaserc si milgama, dupa ceva vreme mi-a trecut.Acum a revenit si, am inceput sa iau Betaserc dar nici o schimbare.Dorm doar cu 3 perne sub cap deoarece nu pot sta culcata deloc, pe partea stanga nu pot nici macar cu aceste perne.Ce as mai putea face, unde as putea merge ?Multumesc!
4 comentarii
1
07-09-2021, ora 08:37
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
varsta. sexul, inaltimea si cate KG ai??
tensiunea arteriala?
0
07-09-2021, ora 10:02
Mihaela H
Nu este medic/terapeut
Mihaela H
41 ani, sex feminin, 1, 70m, 115kg.Cu tensiunea nu am probleme.Am fost la control la cardiologie.
0
07-09-2021, ora 11:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. probalema este Calitatea sangelui. care depinde de starea intestinelor si ficatului. Chear daca tensiunea este Buna... aveti un sange gros, vascos, care NU oxigeneaza creerul si urechea interna. 115 Kg emult. e un intestin intoxicat plin de grasimi viscerale. ficat gras. pana nu invatati sa aveti 3 mese mici, regulate pe zi, cu alimente de calitate, cu apa si ceaiuri cu infuzie 1 minut... nu aveti cum sa cereti un sange de calitate si circulatie cerebrala buna
2 Excludeti complet laptele de vaca( foarte rar un kefir sau o branza la mic dejun..atat. NU mai exista aluat cald si orice dulciuri cu creme. mezeluri...sm.a
0
07-09-2021, ora 13:46
Mihaela H
Nu este medic/terapeut
Mihaela H
Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: