Vreau sa ma mut !!!

18-08-2018
Inna1
Nu este medic/terapeut
Inna1
Ajutor!!! Sunt impreuna cu un băiat, iar părinții știu si sunt de acord. Este un băiat cuminte, timid, rușinos si frumos. El ar vrea (daca ai mei sunt de acord) sa se mute in Brașov, el este salvamar in Constanța. Părinții mei ar fi de acord, dar el ar vrea sa ne mutam împreună si eu as vrea, dar parintii sigur nu ma vor lasa, pentru că vor spune ca nu mai termin liceul (dar tot incerc sa ii conving ca o sa il termin, pentru ca, chiar il voi termina) ce sa fac? Plus ca uneori chiar ma cert cu ai mei.pentru ca ma mai enervează rau... si ma tot satur...ma mai cearta din alte motive...unele chiar neintelese... In generala am avut note foarte bune si am luat mereu premiul 2 sau 3 si am fost la olimpiada de matematica. Am intrat la cel mai bun liceu din Brasov(aici locuiesc).Vreau sa spun ca sunt in clasa a 9 a. Ajutor! Amândoi vrem sa ne mutam împreună. Ajutor! Mulțumesc..!
8 comentarii
0
18-08-2018, ora 16:07
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Puțin cam de vreme totuși sunteți minora nu știu dacă sunteți pregătită pentru responsabilitățile ce vor urma în viața de taticuplu.Discutai cu părinții dv aducând argentea in favoarea dv pentru a va lăsa să vă mutati.
Succes
0
18-08-2018, ora 16:18
Inna1
Nu este medic/terapeut
Inna1
Sau cum as putea sa il conving pe el sa se mute ? Macar așa ne puteam vedea mai des...sau totuși cum sa imi conving parintii? Va rog, ajutați-ma!
Mulțumesc!
0
18-08-2018, ora 23:03
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Discutați și cu părinții lui
0
19-08-2018, ora 09:05
Inna1
Nu este medic/terapeut
Inna1
Despre ce?
0
19-08-2018, ora 10:32
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Despre mutarea preuna poate sunt mai deschisi
0
19-08-2018, ora 11:02
Inna1
Nu este medic/terapeut
Inna1
Problema e ca părinții mei nu ma vor lasa, chiar daca sunt de acord cu el
0
19-08-2018, ora 18:48
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Cred ca si el este cam "minor" in gandire. Si aveti grija la relatie, caci baiatul cam risca niste lucruri avand in vedere ca intra intr-o relatie cu o minora. Exista si ceva legi pentru asta.

Este cam devreme pentru mutatul impreuna. Mai aveti lucruri de invatat, de trait si de aflat. Este destul timp pentru relatii si mutat impreuna. Viata mai inseamna si altceva.

Mai lasati timpul sa treaca.
0
19-08-2018, ora 19:03
Inna1
Nu este medic/terapeut
Inna1
Dar ce as putea face pentru a-l convinge sa se mute in Brașov (aici locuiesc si eu cu părinții) macar singur ?
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.