Vreo probabilitate de sarcina?

26-01-2009
alina_ro
Nu este medic/terapeut
alina_ro
Buna seara
Sa zicem ca am si eu o nedumerire in privinta asta. Pe 23 decembrie 2008 a fost ultima zi de menstruatie si am facut sex, iar lui i s-a rupt prezervativul dupa ce a ejaculat. Iar luna asta, normal era sa'mi vina pe 21-22 ianurie. Nu am luat nimic dupa ce s-a intamplat, insa nu as vrea sa ma gandesc la vreo posibilitate cum ca as fi insarcinata
Precizez ca am niste scrurgeri.. este o secretie alb-galbuie, putin intepatoare la miros, si cremoasa. iar daca ma spal a doua zi apare la loc..

Va rog, astept un raspuns.. o parere. Inca nu am apelat la ginecolog si nici test de sarcina, mai astept 3 zile.. :(
3 comentarii
0
26-01-2009, ora 18:36
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Avand in vedere ca erai in ultima zi de ciclu, nu ai cum sa ramai !
0
27-01-2009, ora 01:34
miss_vera2006
Nu este medic/terapeut
miss_vera2006
eu cred ca esti dupa cum se vede nu vrei dar asta este esti fati un test sa nu mai stai in atat stres
bafta
0
27-01-2009, ora 08:37
alina_ro
Nu este medic/terapeut
alina_ro
mi-a venit aseara ciclul.. am scapat de stres. Am auzit de la cineva ca menstruatia poate veni si daca ai ramas insarcinata.. dar doar o data sau maxim de 2 ori..
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.