Zgomote în urechi

19-12-2017
1527363
Nu este medic/terapeut
1527363
Bună seara! Am 18 ani și în urmă cu aproximativ 6 luni am trecut printr-o perioadă foarte grea din cauza unei sperieturi. Nu dormeam, deabea mâncam, făceam atacuri de panică.. și tot de atunci aud zgomote în urechi în permanență, cateodată doar într-o ureche, dar cel mai des în ambele. Totul a început cu o durere în partea dreaptă jos. M-am speriat pentru că am crezut că este o apendicită. Am mers la medicul de familie, mi-am făcut analize iar din ele au rezultat nisip la rinichi. Apoi au început dureri de cap, urechi și de gât. Medicul de familie m-a trimis la ORL iar doctora mi-a spus că nu am nimic la urechi apoi m-a trimis la radiologie. Mi-am făcut o radiografie la coloană din care a rezultat că am discopatie cervicală C2-C3-C4. Acum sunt mai ok, dar din câte am citit pe internet, o cauza a sunetelor în urechi poate fi o tumoare.. eu am o fire destul de sensibilă și ma sperii foarte repede. Am avut și amețeli, mai puternice sau ușoare. Mă simt în unele zile de parcă deabea în revin dintr-o beție. Am și dureri de cap mai mult în partea stângă, dar nu sunt puternice + bubuituri în cap.. Care ar putea fi cauza exactă a acestor sunete și ce ar trebui să fac? M-am săturat să mă tot plimb la doctori și să-mi fie frică să dorm..
1 comentarii
0
21-12-2017, ora 03:37
Mimosa
Nu este medic/terapeut
Mimosa
cauza la "galagie in urechi" este o sperietura in care a fost implicat un sunet. Poate sa fie un apel telefonic, o veste proasta, un tipat, un accident de masina, orice lucru acustic. Si in cazul tau se potriveste, asa cum relatezi singur.
Sunetul auzit are asemanare cu cel auzit in momentul socului avut, fie mic, fie mare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: