am un vajait in urechea stanga

17-01-2015
soma_adam
Nu este medic/terapeut
soma_adam
va salut! am 30 de ani si acum vreo 2 ani a inceput un vajait in urechea stanga, parca ar respira urechea parca ar respira cineva langa ureche.si seara cand ma puneam sa dorm auzeam vajaitul acela.orice parte a urechii daca o ating cu degetu incet chiar foarte incet se aude ca si cum ai da cu palma intrun microfon..nu ma doare decat daca intra putina apa in ureche sau daca apas usor...nu am dat importanta acestui vajait pentru ca avea perioade cand ma deranja dar de ceva timp ma ia cu dureri de cap sa zic la un interval de 1, 2 saptamani.cred ca are legatura cu urechea..imi pun compresa cu apa rece si trece.vreau sa mai zic ca atunci cand ma curat in urechea stanga ma doare tare..eu nu beau medicamente de nici un fel de ani de zile nu am baut.poate 3, 4 pastile in ultimii 8 ani..nam avut nikiodata nici un fel de problema cu nimic.vreau sa va mai zic ca sunt sportiv, alcool consum rar, doar fumez.daca conteaza.va multumesc!
5 comentarii
0
17-01-2015, ora 05:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate fi un simplu dop de ceara in ureche care atinge timpanul
este obligatoriu consult ORL
0
17-01-2015, ora 12:02
soma_adam
Nu este medic/terapeut
soma_adam
va multumesc pentru sfatul dumneavoastra.o sa merg la un ORL...o zi buna
0
13-02-2019, ora 00:10
ada27
Nu este medic/terapeut
ada27
Buna seara, de vreun an de zile am un vajait in urechea stanga, mai ales seara la culcare si dimineata, daca apas cu degetul parca nu mai vajaie asa tare. Multumesc pentru orice raspuns!
0
09-03-2019, ora 19:36
Lilyca1
Nu este medic/terapeut
Lilyca1
Mergeti la o.r.l ca poate fi o otita si daca nu o tratezi sa-r putea sa se intample mai rau.Vi se infunda nasul?
0
14-03-2019, ora 22:33
Ovi1978
Nu este medic/terapeut
Ovi1978
Buna seara, Domnul Doctor am 40 de ani si de 2 ani ma seaca un tinitus dobandit in urma unei raceli..
Am incercat sa fug de problema...
Intre timp am facut si o operatie de deviatie sept si polipi cornet dreapta...acolo e si un mic chist paranazal s a spus k se absoarbe.
Am sensibilitate la frig cum dau de frig cu capul cum taiuie ambele urechi mai tare
N am facut nici un tratament c s fac...
In schimb am o dislipidemie de 14 ani...trigliceride in jur de 250 si colesterol bun mic.
Dar de 2 ani le am bine cu dieta
De unde sa incep ?
Am o sinuzita de la 18 ani.transpir excesiv la sport si apoi ma doare capul bine...
Cand iau parcetamol sinus scade tinitusul...eu leg de sinuzita si frig tinitusul...urechile le am ok am facut analize...de unde sa incep :)sa ma fac bine ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: