Tratament naturist pt zona zoster

20-12-2009
Sorryna
Nu este medic/terapeut
Sorryna
Buna ziua! Unchiul meu a fost diagnosticat cu Zona Zoster. Doctorul nu i-a dat insa nici-un tratament. Va rog foarte frumos sa imi spuneti ce ar trebui sa ia pentru vindecare. O are de aproape 3 luni si inca nu stie ce sa faca. Unii spun ca nu o sa se vindece niciodata. As vrea daca se poate un tratament naturist. Astept raspuns. Va multumesc.
5 comentarii
0
20-12-2009, ora 20:25
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
nu cred ca are zona zoster timp de trei luni dar are durere post zosteriana...adica are durere care ramane in zona afectata de zona zoster...aceasta durere poate dura mult timp..va sfatuiesc sa consultati un medic dermatolog.
Sanatate
0
21-12-2009, ora 23:59
Sorryna
Nu este medic/terapeut
Sorryna
Da dar el inca mai are acele basicute nu'i mai trec si tot il dor foarte tare. Va multumesc pentru raspuns.
0
22-12-2009, ora 09:51
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
de ce nu vedeti un dermatolog..poate altceva
0
23-12-2009, ora 12:51
Sorryna
Nu este medic/terapeut
Sorryna
Dupa cum v'am spus a fost la un doctor insa nu i'a dat nici'un tratament. I'a spus doar ca are Zona Zoster pt ca el nu stia asta. Dar o sa'i spun sa mearga la alt doctor.
0
02-01-2010, ora 17:48
marian83
Nu este medic/terapeut
marian83
iti pot recomanda un tratament naturist, care a mai dat rezultate in asemenea afectiuni. nu iti pot spune tratamentul pt ca poate fi considerata reclama -*


(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: