Durere continuua de cap in partea dreapta-spate
Buna seara, un sfat va rog daca se poate. De cateva luni ma doare capul tot timpul..in special in partea dreapta-spate, cateodata durerea este insotita de ameteala iar cand ma aplec simt o presiune destul de puternica in cap; sunt zile cand ma dor si ochii(deasupra ochilor) cand plimb privirea. Mentionez ca durerea trece daca iau ceva calmant...dar apoi revine dupa 6-7 ore, durerile nu sunt insuportabile dar si termenul "deranjante" ar fi prea mic.
Multumesc anticipat pentru orice sfat.
Multa sanatate!
Multumesc anticipat pentru orice sfat.
Multa sanatate!
6 comentarii
Mergi la un medic homeopat, deoarece in afara de calmante (anestezice) nu exista nimic altceva in alopatie.
V-aţi controlat tensiunea arterială?
in primul rand multumesc pentru raspunsuri, cat despre tensiune..nu, nu miam facut control, dar de cand cu durerile am renuntat la cafea aproape de tot...de fumat mam lasat de ceva vreme 6 luni) nu mai stau la calculator mai mult de 30 min/ zi si nici la televizor.ce mai..traiesc degeaba :)...
*mi-am ; *m-am.nu stiu de ce nu au aparut cratimele...
Uneori durerile de acest fel ar putea avea legătură cu hipertensiunea. Ar trebui să vă controlaţi tensiunea, şi apoi să mergeţi la un neurolog, pentru a vă face câteva teste şi a vă prescrie analize dacă este nevoie
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Amorțeală intermitentă la mâna stângă (inelar și deget mic)
- 0Imi amortesc mainile noaptea
- 1RMN cerebral și coloană cervicală
- 0O părere parapareză spastică
- 5Durere articulatie picior stang
- 2Epilepsie focala
- 1AVC hemoragic 60 % suprafata creierului
- 1Mâna stingă amortita tot timpul
- 2Probleme de memorie si de concentrare atentie scazuta
- 1Probleme de atentie si concentrare