Durere continuua de cap in partea dreapta-spate

18-04-2010
Mihoc Florin
Nu este medic/terapeut
Mihoc Florin
Buna seara, un sfat va rog daca se poate. De cateva luni ma doare capul tot timpul..in special in partea dreapta-spate, cateodata durerea este insotita de ameteala iar cand ma aplec simt o presiune destul de puternica in cap; sunt zile cand ma dor si ochii(deasupra ochilor) cand plimb privirea. Mentionez ca durerea trece daca iau ceva calmant...dar apoi revine dupa 6-7 ore, durerile nu sunt insuportabile dar si termenul "deranjante" ar fi prea mic.
Multumesc anticipat pentru orice sfat.
Multa sanatate!
6 comentarii
0
18-04-2010, ora 23:09
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergi la un medic homeopat, deoarece in afara de calmante (anestezice) nu exista nimic altceva in alopatie.
0
18-04-2010, ora 06:37
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
V-aţi controlat tensiunea arterială?
0
18-04-2010, ora 10:21
Mihoc Florin
Nu este medic/terapeut
Mihoc Florin
in primul rand multumesc pentru raspunsuri, cat despre tensiune..nu, nu miam facut control, dar de cand cu durerile am renuntat la cafea aproape de tot...de fumat mam lasat de ceva vreme 6 luni) nu mai stau la calculator mai mult de 30 min/ zi si nici la televizor.ce mai..traiesc degeaba :)...
0
18-04-2010, ora 10:23
Mihoc Florin
Nu este medic/terapeut
Mihoc Florin
*mi-am ; *m-am.nu stiu de ce nu au aparut cratimele...
0
18-04-2010, ora 12:04
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Uneori durerile de acest fel ar putea avea legătură cu hipertensiunea. Ar trebui să vă controlaţi tensiunea, şi apoi să mergeţi la un neurolog, pentru a vă face câteva teste şi a vă prescrie analize dacă este nevoie
0
18-04-2010, ora 18:15
Mihoc Florin
Nu este medic/terapeut
Mihoc Florin
Multumesc frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.