Pustule pe limba, disfagie
Am disfagie (nu pot inghiti alimente decit foarte greoi, chiar si apa o inghit dificil), limba incarcata, un fel de pustule carnoase la baza limbii, senzatie de nod in git. Amigdalele nu sunt afectate! Nu am semne virale si nici gastrice! Ce poate fi?
Este posibil sa fie o candidoza oro-faringiana?
Ce ma sfatuiti?
Este posibil sa fie o candidoza oro-faringiana?
Ce ma sfatuiti?
3 comentarii
nu inteleg ce numesti TU (Nu am semne virale si nici gastrice!)
Fiindca toate simptomele descrise vorbesc despre afectiune gastrica
ai nevoie de investigatii( tranzit baritat esofagian sau endoscopie gastrica)
Fiindca toate simptomele descrise vorbesc despre afectiune gastrica
ai nevoie de investigatii( tranzit baritat esofagian sau endoscopie gastrica)
Va pot trimite o fotografie cu cavitatea bucala afectata?
Nu prezint tuse, febra, etc si nici balonare, reflux, etc
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 10arsuri ale limbii
- 9Candida bucala, limba foarte incarcata si gura uscata
- 3muscatura de limba
- 15Inghititul limbii
- 6simptome de inghitit limba
- 23cancer la limba
- 8Amigdala, limba si maseaua de minte
- 10Dureri in gat si de limba
- 7Carcinom scuamos
- 1Limba amortita
- 20tumora faringiana extinsa pe limba
- 6Rog interpretare rezultat PET-CT dupa operatie de carcinom scuamos sub limba
- 1O mica rosatura pe limba(poza)
- 0Bobite pe spatele limbii la copil
- 1Biluta tare sub limba
- 1Mic depozit alb pe limba
- 4Problema cavitatea orală... limba crăpată cu sângerări..
- 2Limba taiata din cauza unei căzături
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: