Durere la atingerea capului

04-05-2011
vlad.it
Nu este medic/terapeut
vlad.it
Buna dimineata. Sunt nou pe forum si vreau sa va felicit ca rezolvati problemele celor aflati in dificultate.
Am o mica mare problema, am o durere persistenta atunci cand imi ating capul i partea stanga, parca ma strafulgera, si simt parca un curent la urechea stanga.
Am calatorit cateva zile in strainatate si nu am dormit foarte mult, ar putea fi acesta un factor declansator?
Va multumesc, astept cu nerabdare un raspuns de la dumneavoastra.
3 comentarii
0
04-05-2011, ora 07:40
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna dimineata,

poate,
ma gandesc sa nu fii "tras" curent...ai fost cu masina?
sau ceva aer conditionat?
sau geamuri deschise?

O zi buna!
0
05-05-2011, ora 05:10
vlad.it
Nu este medic/terapeut
vlad.it
Neata. Multumesc Lucia pentru comentariul tau!
Am uitat sa precizez ieri ca dimineata dupa ce ma trezec si inainte de a ma culca simt ca am furnicaturi la genunchi si picioare (ca un tremur) doar atunci, in restul zilei nu am simptomele astea. Tremurul nu exista in realitate dar simt ceva ca e in neregula. Capul ma doare cand ating partea stanga doar in acelasi interval.
Am mai multe cauze le care le "suspectez" de simptome:
1. N-am dormit suficient in ultimele 4-5 zile (cred ca jumatate din cat ar fi trebuit)
2. Am facut un dus, insa m-am uscat foarte bine si am iesit afara unde era putin frig si batea vantul
3. Din cauza stresului (examene)
Sunt la un pas de a merge la medic, imi puteti da un raspuns aproape concret?
Va multumesc! ;)
0
05-05-2011, ora 07:34
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna dimineata,
pana ajungi la un medic si chiar ar fi bine, iata cateva sfaturi:

- cand esti acasa, lasa toate si stai mult-mult in pat...si cu o muzica lenta..incearca SA DORMI MULT;
- desi nu-ti speli IAR parul, usuca-te cu fonul si pune-ti pe cap un "fes"..si asa cu el, sa stai..chiar si-n pat..cateva ore;
- stressul?..oare ai scapat de examene?..ori da ori nu...fa-ti si bea un ceai de sunatoare..sau/si la culcare un ceai de tei...indulcit cu putina miere...

Sanatate si VEI VEDEA ca-ti vei revenii.
O zi frumoasa..sa ai.
Adaugă un comentariu / răspuns