sunt insarcinata?
buna ziua.am avut primul contact sexual si a fost neprotejat, prietenul nu a ejaculat in mine, iar a doua zi dimineata mi-a venit ciclul.sunt sanse sa fi ramas insarcinata?
4 comentarii
nu ai ramas insarcinata, daca nu a ejacult in tine si mai ales ca ti-au venit ptoblemele a doua zi.dar pe viitor sa te protejezi.sunt atatea metode de protectie.
Daca v-a venit menstruatia atunci nu sunteti insarcinata. Oricum e bine sa folositi o metoda de contraceptie daca nu va doriti o sarcina in viitorul apropiat.
O zi buna!
O zi buna!
Buna ziua,
Am si eu o problema, mai bine spus o nelamurire urmate de vreo 2 intrebari:
In lunile iunie, iulie si august am luat contraceptive; in sept. mia venit menstra pe 12, in oct. pe 16, iar in noiembrie si dec. pe 18 si imi tine cam 5-6 zile, iar dupa calcule reiese ca am un ciclu neregulat de vreo 30-32 zile.
Vreau sa raman insarcinata asa ca dupa calculele de fertilitate a reiesit ca as fi fertila intre 28-29 dec si 5-6 ian si m-am conformat (ca sa zic asa). Acum, intrebarile sunt; pot sa fiu insarcinata, DACA incepand cu 18 ian au inceput niste scurgeri rozali (foarte diluate la culoare), iar cand mergeam la wc imi curgeau... "mace"/"mucus" transparent spre galbui cu urme de sange si mici ghegulete, la inceput (prima zi), iar apoi acele "mace"/"mususi" au devenit de sange, iar scurgerile diluate s-au transformat in sange de culoare normala. Si, daca fac un test de sarcina, este afectat cu ceva rezultatul lui daca am aceste sangerari?
Va multumesc anticipat!
Am si eu o problema, mai bine spus o nelamurire urmate de vreo 2 intrebari:
In lunile iunie, iulie si august am luat contraceptive; in sept. mia venit menstra pe 12, in oct. pe 16, iar in noiembrie si dec. pe 18 si imi tine cam 5-6 zile, iar dupa calcule reiese ca am un ciclu neregulat de vreo 30-32 zile.
Vreau sa raman insarcinata asa ca dupa calculele de fertilitate a reiesit ca as fi fertila intre 28-29 dec si 5-6 ian si m-am conformat (ca sa zic asa). Acum, intrebarile sunt; pot sa fiu insarcinata, DACA incepand cu 18 ian au inceput niste scurgeri rozali (foarte diluate la culoare), iar cand mergeam la wc imi curgeau... "mace"/"mucus" transparent spre galbui cu urme de sange si mici ghegulete, la inceput (prima zi), iar apoi acele "mace"/"mususi" au devenit de sange, iar scurgerile diluate s-au transformat in sange de culoare normala. Si, daca fac un test de sarcina, este afectat cu ceva rezultatul lui daca am aceste sangerari?
Va multumesc anticipat!
Am uitat sa mentionez ca astazi (20 ian.) deja nu prea mai curge. este ok daca maine dimineata fac un test de sarcina?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 8Sunt insarcinata? Sa imi fac probleme?
- 5De cateva zile stau cu sufletul la gura si am o teama ca prietena mea sa nu fie insarcinata
- 3imi fac griji degeaba?
- 3nu stiu daca sunt sau nu insarcinata
- 7Insarcinata sau nu?
- 8sunt oare insarcinata?
- 12sarcina sau dereglare
- 3oare sunt insarcinata?
- 4Poate ramane insarcinata?
- 7ce as putea face?
- 6Mentruatie foarte putina.. Credeti ca sunt insarcinata? Sau este doar de la Escapelle?
- 0sunt insarcinata ?
- 20voi ramane insarcinata?
- 2posibila sarcina?
- 1Îngrijorare în legătură cu peeting
- 1Posibila sarcina ?
- 9Insarcinata sau nu?
- 2sarcina sau nu?
- 5Sex protejat, însărcinată sau nu?
- 0Este posibil sa fiu însărcinată?
Mai multe informații despre: sunt insarcinata?
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

