apa la plamani!!!
Buna ziua..
o rugaminte as avea, bunica mea(76 ani) are apa la plamani, este periculos ca sa se scoata cu siringa la varsta asta?
exista ceva tratament pentru a nu tusi din cauza apei?
va multumesc
o rugaminte as avea, bunica mea(76 ani) are apa la plamani, este periculos ca sa se scoata cu siringa la varsta asta?
exista ceva tratament pentru a nu tusi din cauza apei?
va multumesc
2 comentarii
Sa inteleg ca are o pleurezie, dar cauza se cunoaste??
Ar trebui sa se faca o analiza din acest lichid pleural.
Dati mai multe detalii.
Ar trebui sa se faca o analiza din acest lichid pleural.
Dati mai multe detalii.
Nu e periculos...bunica ta trebuie internata daca are pleurezie ; medicii din spital o vor vindeca..
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 11Pleurezia severa - tratament
- 5pleurezie, suspiciune colagenoza
- 5Carcinomatoza pleuropulmonara...pleurezie neoplazica..
- 4Pleurezie (apa la plamani)
- 1Rhinocort post pleurezie?!
- 194apa la plamani, cancer
- 1pleurezie nelamurire tbc
- 2Dureri dupa Pleurezie, posibil ?
- 1pleuriziea exudativ
- 1Reaparitia Pleureziei?
- 0radiografie pulmonara
- 1pleurezie
- 1Pleurezie
- 3Pleurezie. Am slabit 3 kg si de 5 zile nu am recuperat inca kg. Mananc normal de 3 ori pe zi.
- 1Ddurere în piept și tuse, îmi hârâie pe piept și la plămânul stâng
- 2Pleurezie
- 1Pleurezie
- 0Plamani afectati de infectie
- 0Pleurezie TBC
Mai multe informații despre: Pleurezia
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: