Osteoporoza-Proteza sold
Am luxatie de sold din nastere si am 58 de ani. Schopatesc tot mai tare si vreau sa merg la operatie de sold. Deoarece am osteoporoza vreau sa va intreb daca in acest caz ar trebui sa mai aman operatia sau mai tarziu riscul operatiei va fi si mai mare?
2 comentarii
Buna ziua,
Cu cit mai repede cu cit mai bine.
Daca aveti dureri si mai ales schiopatati eu cred ca nu trebuie intirziat. Viata cu o proteza bine pusa e ca si cu un sold normal...
Dr Dunca ioan
Cu cit mai repede cu cit mai bine.
Daca aveti dureri si mai ales schiopatati eu cred ca nu trebuie intirziat. Viata cu o proteza bine pusa e ca si cu un sold normal...
Dr Dunca ioan
aveti luxatie (capul femural este luxat din articulatie) sau aveti displazie de sold (acetabulul deformat nu acopera suficient capul femural)? pentru ca daca aveti articulatia luxata din nastera atunci la aceasta varsta nu mai poate fi protetizata.
ce valori au iesit la examenul DEXA?
ce valori au iesit la examenul DEXA?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4protezele de sold - mai multe informatii
- 499proteza de sold
- 6revizia protezei de sold
- 11proteza sold????
- 14proteza de sold
- 5osteoarticulare pot sa fac bai in ape termale?
- 0proteza sold stang
- 3Dupa protezarea soldului pot sa am un mers normal?
- 9Proteza sold
- 12Operatie protezare sold.
- 0durere zona inghinala dupa proteza de sold
- 9Neuropatie de femural
- 7Inegalitate între membrele inferioare după operație la sold
- 1Coxastroza
- 0RMN prostata
- 2Proteza solda Versys FMT (fiber metallic taper)
- 0Anestezie pacient afectiuni neurologice (neurinom)
- 0Artroplastie totala de sold
- 0BUNA Dupa o interventie, montat proteza femur informatie sfaturi
Mai multe informații despre: proteza de sold
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: