Furnicaturi si senzatii de arsura in gambe si antebrate
Am 60 de ani si de cateva zile ma confrunt cu senzatia de arsura si furnicaturi in antebrate si gambe ;mentionez ca fac tratament cu statine( Atoris) deoarece am colesterolul crescut (352) si cu Detralex deoarece am varice, de circa 10 luni, dar pana acum nu am avut astfel de manifestari.
Ce ar fi de facut in situatia data?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Ce ar fi de facut in situatia data?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
1 comentarii
Aceste manifestari pot sa apara ca reactii secundare la medicamentele folosite.
O solutie ar fi sa discutati cu medicul care vi le-a recomandat si sa vedeti in ce masura le poate inlocui.
Cu stima:
dr Petre Muresan
O solutie ar fi sa discutati cu medicul care vi le-a recomandat si sa vedeti in ce masura le poate inlocui.
Cu stima:
dr Petre Muresan
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Amorțeală intermitentă la mâna stângă (inelar și deget mic)
- 0Imi amortesc mainile noaptea
- 1RMN cerebral și coloană cervicală
- 0O părere parapareză spastică
- 5Durere articulatie picior stang
- 2Epilepsie focala
- 1AVC hemoragic 60 % suprafata creierului
- 1Mâna stingă amortita tot timpul
- 2Probleme de memorie si de concentrare atentie scazuta
- 1Probleme de atentie si concentrare