Furnicaturi si senzatii de arsura in gambe si antebrate

02-08-2014
hasmic
Nu este medic/terapeut
hasmic
Am 60 de ani si de cateva zile ma confrunt cu senzatia de arsura si furnicaturi in antebrate si gambe ;mentionez ca fac tratament cu statine( Atoris) deoarece am colesterolul crescut (352) si cu Detralex deoarece am varice, de circa 10 luni, dar pana acum nu am avut astfel de manifestari.
Ce ar fi de facut in situatia data?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
1 comentarii
0
02-08-2014, ora 18:52
Dr. Petre Muresan
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Aceste manifestari pot sa apara ca reactii secundare la medicamentele folosite.
O solutie ar fi sa discutati cu medicul care vi le-a recomandat si sa vedeti in ce masura le poate inlocui.
Cu stima:
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns