Pleoapa lasata si stau foarte mult la calculator
Buna ziua,
Am o problema cu pleoapa ochiului stang. In general se lasa daca eram foarte obosita (seara) insa recent a inceput sa fie tot timpul asa.
Am fost la doctorul de familie si i-am spus de pleoapa si de durerile de cap (care sunt destul de frecvente) si fara sa ma consulte doar dupa cateva intrebari mi-a prescris un medicament pentru circulatie cerebrala destul de puternic. Durerile de cap au incetat o vreme dar pleoapa a ramas asa. Imi cer scuze pentru termenii populari.
Puteti sa-mi spuneti va rog ce ar trebui sa fac sau daca este vreo boala care are astfel de simptom. Ce tratament medical sau naturist as putea urma ca sa revina la normal?
Mentionez ca am 23 de ani si stau mult timp in fata calculatorului.
Va multumesc!
Am o problema cu pleoapa ochiului stang. In general se lasa daca eram foarte obosita (seara) insa recent a inceput sa fie tot timpul asa.
Am fost la doctorul de familie si i-am spus de pleoapa si de durerile de cap (care sunt destul de frecvente) si fara sa ma consulte doar dupa cateva intrebari mi-a prescris un medicament pentru circulatie cerebrala destul de puternic. Durerile de cap au incetat o vreme dar pleoapa a ramas asa. Imi cer scuze pentru termenii populari.
Puteti sa-mi spuneti va rog ce ar trebui sa fac sau daca este vreo boala care are astfel de simptom. Ce tratament medical sau naturist as putea urma ca sa revina la normal?
Mentionez ca am 23 de ani si stau mult timp in fata calculatorului.
Va multumesc!
6 comentarii
cere-i medicului de fam. o trimitere la neurologie ptr. investigatii mai amanuntite > Este obligat sa-ti dea ac. trimitere.Tratamentele naturiste sunt adjuvante tratamentelor recomandate medical !! N-are a face statul la calculator cu natura problemelor tale ! Cu bine
Buna ziua
Pot fi doua probleme. Fie nervul care ridica pleoapa este prea slab (ptoza palpebrala), fie nervul care inchide ochiul este prea puternic (spasm palpebral). Trebuie consult neurologic, RMN daca vor considera, exista tratament pentru amandoua situatiile.
Numai bine.
Pot fi doua probleme. Fie nervul care ridica pleoapa este prea slab (ptoza palpebrala), fie nervul care inchide ochiul este prea puternic (spasm palpebral). Trebuie consult neurologic, RMN daca vor considera, exista tratament pentru amandoua situatiile.
Numai bine.
Multumesc mult pentru rapunsul rapid si pentru sfaturi !
Numai bine!
Numai bine!
Draga Yuky, as vrea sa stiu daca ai fost la neurolog si daca da, ce ti-a spus?
Nu am fost la neurolog pentru ca s-a dovedit ca nu am o pleoapa lasata ci una prea ridicata...exoftalmie pableara...sau ceva de genul :D... adica un ochi bulbucat, care se pare ca este de la tiroida..un inceput de hipertiroidism din cate am inteles si acum am o programare dupa sarbatori la endocrinologie pentru investigatii mai amanuntite...
Buna seara !
As avea si eu o intrebare...M-am nascut..cu acest defect de pleoapa lasata..la nastere am avut ochiul stang inchis de tot din cauza pleoapei! La varsta de 4 ani..am facut o operatie, dar doar pe jumatate de ochi..de atunci s-a vindecat destul de mult, dar nu in intregime!Vreau sa stiu..daca as mai avea vreo sansa sa se vindece de tot. ? Si care ar fi aceea ? :(..O seara buna. Multumesc !
As avea si eu o intrebare...M-am nascut..cu acest defect de pleoapa lasata..la nastere am avut ochiul stang inchis de tot din cauza pleoapei! La varsta de 4 ani..am facut o operatie, dar doar pe jumatate de ochi..de atunci s-a vindecat destul de mult, dar nu in intregime!Vreau sa stiu..daca as mai avea vreo sansa sa se vindece de tot. ? Si care ar fi aceea ? :(..O seara buna. Multumesc !
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Amorțeală intermitentă la mâna stângă (inelar și deget mic)
- 0Imi amortesc mainile noaptea
- 1RMN cerebral și coloană cervicală
- 0O părere parapareză spastică
- 5Durere articulatie picior stang
- 2Epilepsie focala
- 1AVC hemoragic 60 % suprafata creierului
- 1Mâna stingă amortita tot timpul
- 2Probleme de memorie si de concentrare atentie scazuta
- 1Probleme de atentie si concentrare