lovitura cap acum 8 zile
m-am lovit la cap acum 8 zile. in prima ora dupa ce am dat cu capul de tocul usii mi-a fost putin rau, dar foarte putin.
a doua zi m-am trezit cu o durere de cap si pe la pranz m-a luat iar si am luat un ibuprofen, a durat ceva sa-mi treaca (1 ora, cam asa).
de atunci nu prea mai am nimic.
Am 17 ani, sunt fumator.
Credeti ca se poate forma un hematom subdural?
Dati-mi si mie niste informatii va rog.
a doua zi m-am trezit cu o durere de cap si pe la pranz m-a luat iar si am luat un ibuprofen, a durat ceva sa-mi treaca (1 ora, cam asa).
de atunci nu prea mai am nimic.
Am 17 ani, sunt fumator.
Credeti ca se poate forma un hematom subdural?
Dati-mi si mie niste informatii va rog.
1 comentarii
s-a mergi la medic trebuia atunci dupa lovitura, primeai o perfuzie, cu nu te lasa
sa faci CT si nu mai fuma.
sa faci CT si nu mai fuma.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Amorțeală intermitentă la mâna stângă (inelar și deget mic)
- 0Imi amortesc mainile noaptea
- 1RMN cerebral și coloană cervicală
- 0O părere parapareză spastică
- 5Durere articulatie picior stang
- 2Epilepsie focala
- 1AVC hemoragic 60 % suprafata creierului
- 1Mâna stingă amortita tot timpul
- 2Probleme de memorie si de concentrare atentie scazuta
- 1Probleme de atentie si concentrare