stari de rau dupa operatia de fiere
Buna Ziua. Am 30 ani si sunt op. laparosc. de 3 ani de atuncea am mereu probleme cand am diaree, cand am balonare, dureri in dreapta. Oare asa raman toata viata? Inainte nu aveam asa ceva. Simptomele au aparut dupa operatie / am avut o piatra de 2, 5 cm.de aceea m-am operat. Ce se mai poate face pentru a nu mai avea asa discomfort ba diaree, ba balonare sau durere in dreapta? Mentionez ca suntem mai multe pers. care dupa operatia de bila avem asa simptome. Mai e ceva de facut.? am luat debridat, gastrofait la recomandarea gastroenteorologului dar tine cat iau in rest iara. o zi balonare, o zi diaree, o zi durere, rar o zi in care nu am una din astea. VA MULTUMESC. ASTEPT RASPUNS!
8 comentarii
Buna, spune-mi si mie te rog daca ai gasit vreo rezolvare pt situatia ta. Si eu am aceeasi problema si toata lumea imi spune sa ma grija ce mananc, sa ma odihnesc...iar eu ma simt rau si numai cu aer. M-am operat de vreo 6 luni si ma simt din ce in ce mai rau. Mi s-a spus ca in timp o sa treaca dar daca tu spui ca au trecut deja 3 ani de la operatia ta... Astept cu interes raspunsul tau. Merci.
acuma nu stiu daca si tu ai diaree dar eu am inca
sunt chiar saptamani in care nu am asta ca deja sunt 3 ani aproape 4 am luat gastrofait 3 pe zi inainte de masa si debridad 3 pe zi dupa masa , acuma iau obligeana pastile de la mag. naturist . bine nu sunt ca si azi am avut diaree si dureri etc dar mai am si zi bune si asta e un lucru bun
sunt chiar saptamani in care nu am asta ca deja sunt 3 ani aproape 4 am luat gastrofait 3 pe zi inainte de masa si debridad 3 pe zi dupa masa , acuma iau obligeana pastile de la mag. naturist . bine nu sunt ca si azi am avut diaree si dureri etc dar mai am si zi bune si asta e un lucru bun
buna ziua!am fost operata de piatra la fiere acum 1 an jumatate si in general dimineata ma trezesc cu gura amara.este normal?dupa atata timp?
buna ziua, eu am fost operata in luna august 2010, in primele 3 zile dupa operatia laparoscopica am avut scaun normal dar de atunci sunt constipata, am scaun la cateva zile distanta. Nu stiu ce sa mai cred deoarece am auzit de la mai multe persoane ca au diaree dupa astfel de operatii, in schimb eu sunt opusul. As dori sa stiu daca mai exista astfel de persoane cum sunt eu si ce remediu exista( naturist daca se poate) si daca stiti cumva si cauza. In rest, am uneori arsuri la stomac atunci cand mananc ceva dulce.
eu am diaree dupa operatia de colecist, sunt operata de 1 luna si am primit augmentin la iesirea din spital dupa care am facut diaree, abea o stapanesc, dar se vede clar in scaun bila.
Posibil sa ai sindromul postcolecistectomie, l-am avut si eu
Buna Dava, imi poti spune, te rog cum ai rezolvat problema, si ce simptome ai avut dupa? Mulțumesc frumos
Buna seara! Pe data de 25 Decembrie s-a împlinit o luna de la operația de colecist. Înainte de Craciun am
Avut diaree timp de aprox 5 zile, dupa care mi-am revenit, iar de duminica a revenit din nou. Am
Programare la gastroenterolog in data de 13 Ianuarie si o sa revin cu detalii.cum va simțiți? Fac precizarea ca diareea este însoțită si de greață
Avut diaree timp de aprox 5 zile, dupa care mi-am revenit, iar de duminica a revenit din nou. Am
Programare la gastroenterolog in data de 13 Ianuarie si o sa revin cu detalii.cum va simțiți? Fac precizarea ca diareea este însoțită si de greață
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3dibet, hepatita B + pietre la fiere
- 19balonare excesiva si permanenta
- 4Diaree foarte deasa... uneori cand mai fumez
- 5bebe 8 luni are diaree
- 6pietre la rinichi si fiere, tromboflebita.
- 12Ortoped sau reumatolog??Rog indrumare...
- 7Paraziti, diaree apoasa si balonare
- 2diaree fara tratament
- 62 zile de diaree, febra, greata
- 3daca mananc ceva cu grasime, am un gust foarte rau, ma balonez si mi se umfla membrele
- 18Diaree
- 3colon iritabil cu diaree si depresie
- 0Diaree dimineata
- 1balonare de cateva zile
- 2litiasi biliare
- 8Dureri in partea inferioara a abdomenului, balonare
- 1Durere de stomac si balonare
- 4Litiaza biliara
- 0Ajutati-ma! De ce ma simt balonata dupa fiecare masa
Mai multe informații despre: Diareea Balonarea pietrele la fiere
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
