Diaree foarte deasa... uneori cand mai fumez

06-02-2009
maya 12
Nu este medic/terapeut
maya 12
Buna ziua
mi se intampla des sa am diaree.De cativa ani buni se intampla asta. Uneori mai fumez cate o tigara si atunci mi se declanseaza automat diareea. Si nu numai cand fumez. Am diaree si in rest, tine cate 2-3 zile. Si de cateva ori pe luna.
4 comentarii
0
06-02-2009, ora 19:36
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Mergi cu un bilet de trimitere la gastroenterolog.Trebuie sa afli ce ai, pe langa faptul ca e destul de neplacut sa ai diaree 2-3 zile de cateva ori pe luna, te deshidratezi si ai si alte neplaceri.Numai bine!
0
15-02-2010, ora 13:37
Andreea-M
Nu este medic/terapeut
Andreea-M
Buna ziua!

Eu am o problema sau mai bine zis sunt in tratament pentru o problema de genul asta.
Mi se intampla adeseori sa am diaree.Am consultat medicul de familie si gastroenterolog si acum sunt intr-un tratament de 7 zile (sunt in a3a zi) cu un medicament numit Enterol. De cand l-am inceput nu mai am probleme si sper sa fie de bun augur.Intreaba-ti si tu medicul despre el poate.Multa sanatate!
0
15-02-2010, ora 17:27
maya 12
Nu este medic/terapeut
maya 12
Multumesc Andreea pt raspuns. Eu inca n-am fost la medic pt problema asta : )... dar voi merge cu siguranta. Am sa tin cont de sfatul tau, multumesc mult. Sanatate !
0
30-07-2019, ora 12:43
Dr. Ditoiu Alecse Valerian
Gastroenterologie, Bucuresti
Dr. Ditoiu Alecse Valerian
Diareea poate avea cuaze simple (toxiinfectie alimentara, intolerante alimnetare, parazitoze, alimentatie necorespunzatoare, unele medicamente pot da diaree), unele trecatoare, sau mai grave (infectii cu germeni microbieni, boli inflamatorii intestinale, cancer de colon).
Cu stima
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • Voma si diaree - primul ajutor
  • Diareea acută
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  •