Implant silicon sani
Buna Diana, as dori sa fac si eu o programare la domnul Motruc, eu mi-am pus botox la dumnealui si am fost mulțumită... Poti sa imi spui cat te costa intervenția ? Mulțumesc si mult curaj in îndeplinirea visului!:*
Marmsris, daca la job nu te poti proteja, încearcă măcar acasă., zic si eu.. Ia o mai usor un timp. Stiu ca o femeie are multe de facut in casa, dar e mai important sa te menajezi tu, măcar un timp.. te pup cu drag!
Chanell, mamitzica, + multe alte fete de aici, mi ati fost alaturi de la inceput, mi ati facut recuperarea muuult mai usoara!! Daca nu erati voi, as fi disperat in fiecare saptamana dr pana m ar fi blocat:)
Fetelor, am o sapt de la operatie si nu am avut dureri mai deloc, primele doua zile cand am ajuns acasa am dormit non stop in rest am inceput sa imi reiau activitatilr usor usor... sunt uimita si eu de mine cat de bine ma misc, conduc, gatesc, stau cu copii, pe cel mic de 7 kg l-am ridicat pret de cateva secunde( nu am avut incotro ptr ca eram sg cu el), intrebarea mea este daca trebuie sa ma dau in continuare cu arnigel si daca voi ati facut masajul acela in 5 puncte, cam agresiv mi s-a parut sa apesi asa... si de dormitul pe spate nu mai zic ca ma simt traumatizata, aseara am stat putib si pe parti ca nu mai puteam, si inca o intrebare, e normal sa am intepaturi in sani si sa simt o usturime atat interior cat si pielea la atingere cu bustiera?
Scz romanul, va pupacesc!
Scz romanul, va pupacesc!
Din cate am observat unii doctori sunt pro masajului..altii contra..tu trebuie sa faci ce spune doctorul tau. Eu nu i-am masat, doar i-am dat cu bio oil ca era pielea foarte intinsa. E normal sa te intepe, si eu eram speriata.. mai ales ca implantul e sub muschi si dureaza mult pana se relaxeaza...probabil vei simti cateodata niste spasme musculare, ca niste crampe dar trec..si in plus..sunt fete care nu le-au simtit.eu am 2 saptamani jumate de la operatie si sunt fericita ca nu ma mai dor dimineata. Am carat si eu ca mergeam singura la cumparaturi...dar am incercat sa car in asa fel incat sa nu implic muschii pectorali. Cel mai greu e cu dormitul pe spate ca eu dormeam doar pe burta sau pe laterale, abia astept sa pot dormi ca inainte.A fost greu cu caldurile astea, pentru ca bustiera e foarte stransa, transpiram, curgeau apele pe mine. Eu imi puneam servetele la cicatrice ca sa incerc sa tin zona uscata. S-au mai inmuiat un pic sanii dar abia astept sa treaca 4 luni sa se mai lase si sa para mai naturali. Va pup fetelor! Muuulta rabdare si recuperare usoara fetelor operate recent!
Alexandra si pe mine m-a usturat pielea la atingere in unele locuri, trece. Dar daca te ustura si sfarcurile pune 2 dischete demachiante, eu asa fac. Plus ca m-au deranjat bretelele bustierei si am facut tot asa, am pus pe umeri sub bretele 2 dischete demachiante.
AlexandraParaschiv, te dai cu Arnigel atâta timp cat sânii sunt inca inflamați, in mod normal 7 -10 zile se aplica.Masajul se face doar la recomandarea medicului, eu de ex n am facut. Usturimea pielii ( banuiesc ca jos, la banda bustierei te ustura pielea), trece daca dai cu o crema hidratanta sau cu BIO OIL, eu de ieri am început sa ma dau si e deja mult mai bine, da ti si pe sani, evitând cicatricile, hidratează f bine si astfel eviti sa faci vergeturi. Înțepăturile, junghiurile.. se pare ca sunt reacții normale, si eu am un junghi deasupra sânului drept care e constant vad..
Multa sănătate! Pup
Multa sănătate! Pup
S A REZOLVAT PROBLEMA CU DISLIKEurile!:)
Mulțumim admin!
Mulțumim admin!
Acum, cui ii place, da like daca vrea, daca nu, nu. Însă cui nu i place, de acum trebuie sa SE EXPRIME! Nu sa apese din umbra pe un " buton":)))! Pam Pam!
Zi frumoasa, fetelor!
Mulțumim admin, asa da!:)
Zi frumoasa, fetelor!
Mulțumim admin, asa da!:)
Foarte bine, Admin ca ai renuntat la Dislike, nu avea niciun rost. Aici suntem sa ne informam, sa punem intrebari, sa raspundem unor intrebari pe baza experientei noastre, sa ne impartasim temerile si asteptarile, sa ajutam cu un sfat atunci cand putem. Fiecare are discernamant sa aleaga din tot ce se scrie aici ce e mai bine si folositor pt ea. Daca un mesaj nu te intereseaza il citesti si treci mai departe, nu te apuci sa dai dislike.
Marmaris, ai mare dreptate! Si eu l-as fi innebunit pe doctor daca nu era forumul asta si fetele minunate de aici, in special Chanel.
Ieri am mers la controlul de 3 luni si imi venea sa rad ca orice spunea doctorul eu stiam deja, cand mi-a zis daca am intrebari, i-am spus ca nu am si s-a uitat mirat la mine. Nu i-am spus de ce nu il bat si nu l-am batut la cap cu o mie de intrebari. Asa ca eu sunt recunoscatoare fetelor de aici si incerc atat cat pot sa ajut la randul meu alte fete.
Ieri am mers la controlul de 3 luni si imi venea sa rad ca orice spunea doctorul eu stiam deja, cand mi-a zis daca am intrebari, i-am spus ca nu am si s-a uitat mirat la mine. Nu i-am spus de ce nu il bat si nu l-am batut la cap cu o mie de intrebari. Asa ca eu sunt recunoscatoare fetelor de aici si incerc atat cat pot sa ajut la randul meu alte fete.
Mă bucur enorm ca nu mai apare butonul de dislike. Sunteti niste fete minunata, imi era teama, cand derulam pagina, sa nu dau dislike din greseala. Va felicit pentru răbdarea cu care răspundeți! Si va multumesc pentru tot ceea ce faceti. Mereu citesc ceea ce scrieți si stau liniștită. Am mare încredere în ceea ce scrieți, asa nu o stresez pe dna doctor. Chiar daca ma repet, încă o data...MULTIMIM PENTRU TOT! Sa fiti recompensate cu sănătate și fericire! Pupici cu sclipici...
Chiar nu aveți idee de plasturi pt cicatrici unde as putea sa găsesc ?
Hi hi hi, deci am avut dreptate:)) aici trb doar buton de like sa existe, si cn nu e de acord cu cv, sa se exprime, pt ca nu suntem medici plasticieni, insa experientele, sfaturile, incurajarile noastre pot la fel sa ajute, si inca f mult!
Aspassia, incearca online daca nu gasesti in farm obisnuite...
Aspassia, incearca online daca nu gasesti in farm obisnuite...
Am fost ieri la control si mi-a dat dr o crema Stratamed, voi cu ce crema va dati pe cicatrici?mie mi se pare exagerat de scumpa, sa dau 310 ron pe 20 g...
DanaVl, eu folosesc scarex gel, e pe baza de silicon. Un tub de 15 ml costa in jur de 100 ron( ma tine cam o saptamana un tub). Am inceput sa ma dau cu gelul de 3 saptamani si deja se vede diferenta. Mie mi a recomandat medicul sa l folosesc in jur de 16 saptamani.
Așa i, e scump Stratamed cică ar fi cel mai bun în primele luni, oricum 20 g ajunge 2 luni, după eu am folosit contractubex
DanaVl, stratamed folosesc si eu, cicatricile deja arata f OK.
ASPASSIA încearcă si cu plasturi normali din farmacie rezistenți la apa. Dragele mele Mulțumirea fiecareia dintre noi si satisfacția noastră este cand putem intoarce ajutorul primit, atunci cand ti se mulțumește stii ca ai facut ceea ce trebuie! Eu va multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase si sper sa pot ramane cat mai mult timp activa, măcar pana la 1000 de commentarii:) pupici!
Dana, poate ca e scump intradevar in ro, dar merita si este rec pt primele cel putin 2 luni sa fol ceea dr iti rec... Mie mi a dat sa aleg intre stratamed si contratubex.. Am lasat farmacista sa decida:)) insa dupa 2-3 luni poti incepe sa fol uleiuri pt cicatrici, care sunt mult mai ieftine ( in germ am vazut un produs nou la DM, bio oil special pt cicatrici, insa nu stiu daca e si in ro, inca nu m am uitat ce pret avea)
Azi s a schimbat vremea, este innorat iar de aseara am sanii ca pietroaiele, desi menstruatia e aproape de sf, areolele si mameloanele ma dor la atingere, insa este suportabil..si la dus cand curge apa peste ele, simt ca niste intepaturi:)
Azi s a schimbat vremea, este innorat iar de aseara am sanii ca pietroaiele, desi menstruatia e aproape de sf, areolele si mameloanele ma dor la atingere, insa este suportabil..si la dus cand curge apa peste ele, simt ca niste intepaturi:)
DanaVL poti folosi contractubex este mult mai accesibil, eu l am folosit, cicatricile arată foarte bine. Medicii spun ca cel mai bun cicatrizant este însuși organismul nostru!
Chanell, ai uitat sa adaugi inca un 0 la 1000 adica vroiai sa spui 10000, nu i asa?:) :X
Ai lăv iu:* :)
Ai lăv iu:* :)
Si inca o intrebare.. Exact sanul din poza mea unde se vede cicatricea, locul de sub san unde se intersecteaza inciziile si e putin mai mare zona rosie, acolo este foarte tare.. E normal?... Acolo am avut acel fir grosutz, pe care l am taiat..
Chanell am folosit toți plasturi posibili, problema e ca atunci când vreau sa i dezlipesc mă ustura rău, nu cicatricele ci pielea din jur
http://www.farmaciastejara.ro/produse-speciale-ingrijire-plagi-plasturi-cu-silicon-ptcicatrici-c-507_426_740.html
PT ASPASSIA
PT ASPASSIA
Buna fetelor
Sunt noua pe acest forum, am vazut ca va ajutati foarte mult dpdv moral. Eu sunt operata de 1 an si cred ca puteti observa in ce hal arata sanii mei. Sunt disperata, nu mai am incredere sa merg la medicul care mi-a facut asta. Imi puteti recomanda pe cineva ?
Operatia am facut-o in Arad la dr. Siclovan care mi-a spus ca dupa 1 an sanii vor ajunge la o forma frumoasa, insa arata ingrozitor.
Sunt noua pe acest forum, am vazut ca va ajutati foarte mult dpdv moral. Eu sunt operata de 1 an si cred ca puteti observa in ce hal arata sanii mei. Sunt disperata, nu mai am incredere sa merg la medicul care mi-a facut asta. Imi puteti recomanda pe cineva ?
Operatia am facut-o in Arad la dr. Siclovan care mi-a spus ca dupa 1 an sanii vor ajunge la o forma frumoasa, insa arata ingrozitor.
Andrea 10, imi pare rau ca ti se intampla asta. Chiar nu arata bine. Ai mers la controlul de 1an? Doctorul a vazut rezultatul? Ce a zis? Chiar nu e in regula. Si au fost de la inceput asa?
Nu imi explic de ce arata asa, poate fetele cu mai multa experienta pot sa spuna ce ar putea fi.
Chiar imi pare rau si ai dreptate sa fii nemultumita.
Nu imi explic de ce arata asa, poate fetele cu mai multa experienta pot sa spuna ce ar putea fi.
Chiar imi pare rau si ai dreptate sa fii nemultumita.
Am implanturi de 250 rotunde. Ideea e ca doctorul a folosit o tehnica spune el, noua, si ca e printre putinii care o folsesc, tehnica muscle splitting. In cazul meu e evident un esec pt ca a fugit implantul
Hello tuturor! Maine la 9 am operatia! sunt nerabdatoare dar si putin fricoasa (ca de obicei) :D
Va scriu imediat cum ma simt ok.
Va scriu imediat cum ma simt ok.
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3din cauza alaptatului am un san mai mare si unul mai mic
- 9am vreo sansa sa-mi mai creasca sanii?
- 7Gustul sfarcurilor
- 0Implant mamar - recomandare medic
- 3sani lasati si moi
- 0Implant iesit
- 9Ajutati-ma va rog. implant mamar, operatia s-a desfacut dupa 2 sapt
- 9Vreau sani mari
- 0pastilele push-up influenteaza un test de sarcina?
- 9Chimioterapie sau Tratament hormonal
- 0implanturi silicon dupa nastere
- 1tumora mamara dreapta
- 1ce trebuie sa fac inainte de operatie... implant silicoane?
- 1proteze polytech
- 0Durere dedesubtul sânului stâng groaznica
- 1Implant mamar
- 0Implant mamar
- 0Implant mamar!
- 0S-a mai operat cineva la Dr. Alex Costeschi?
Mai multe informații despre: Sanii Chirurgia estetica Estetica sanilor Marirea sanilor Implanturile mamare mastopexia proteza de san sani tuberosi
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: