sani umflati, sensibili si putin durerosi la atingere

18-03-2012
yesalina
Nu este medic/terapeut
yesalina
am si eu o nelamurire in legatura cu sanii !
mi-a venit ciclu in 8 ian..apoi dupa vreo 3 sapt sanii s-au umflat si au fost mai sensibili ca de obicei inainte de menstruatie..si crampele au fost mai dureroase.
in 16 feb mi-a venit ciclu din nou (a durat 5 zile), dar sanii mi-au ramas asa umflati si sensibili..si putin ma si dor daca ii apas, dar ma dor ff putin
mentionez ca am avut contacte sexuale protejate intre 16 ian si 14 feb - si asa as exclude varianta cu sarcina.
ceea ce vreau sa mai spun e ca am ciclu neregulat..uneori vine la timp, dar de obicei vine la o luna jumate, doua..
am vb cu doctorita la telefon si mi-a facut programare doar pe 30 martie si nu mai am rabdare pana atunci pentru ca sunt foarte ingrijoarata..mi-a spus sa iau un antiinflamator si sa ma dau cu unguent de galbenele..am luat deja de 5 zile antiinflamatorul, dar sanii sunt la fel !
3 comentarii
0
19-03-2012, ora 09:42
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Un tratament homeopatic ar fi optiunea de prima alegere in acest caz, dupa ce faceti mai intai cateva analize foarte simple care sa arate ca totul este in regula in sfera hormonala.
0
19-03-2012, ora 10:16
yesalina
Nu este medic/terapeut
yesalina
Multumesc mult de raspuns ! azi dimineata mi-a venit si menstruatia, poate sanii mi-au fost umflati in ultimele zile din aceasta cauza chiar daca am luat antiinflamator ! oricum abia astept sa imi fac analizele !
0
25-08-2012, ora 16:10
Oana1193
Nu este medic/terapeut
Oana1193
Buna ziua am si eu o intrebare. Menstruatia mia trecut acum 5 zile iar de aseara am sani umflati si sensibili la antingere si putin durerosi. Eu am probleme cu mentruatia am luat duphaston pentru ca nu imi venea de 5 luni. Care pot fii cauzele umflarii sanilor mentionez ca am avut contact sexual acum doua zile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  • De ce mă dor sânii?
  •