sex fara prezervativ... dar fara ejaculare

01-01-2008
danutza32
Nu este medic/terapeut
danutza32
in noaptea de rev...am intalnit un baiat...si s-a intamplat...nu am avut prezervativ...dar din cauza obaseli...el nu a ejaculat...a doua zi...nu am gasit nici o farmacie deschisa.in cat timp trebuia sa iau postinor.spuneti-mi ca nu e grav.timp de 2 ani am luat anticonceptionale.si le-am intrerupt de o luna.ce mai pot sa fac?
11 comentarii
0
01-01-2008, ora 00:00
madalina90
Nu este medic/terapeut
madalina90
postinor poti lua la maxim 72 de ore...deci ai timp, nu mai sta stresata:P
0
11-01-2008, ora 00:00
dorina82
Nu este medic/terapeut
dorina82
postinorulse i-a la 12 ore prima si la 16 ore a doua, consulta un ginecolog, si nu te mai stresa daca nu a ejaculat.
0
11-01-2008, ora 00:00
dorina82
Nu este medic/terapeut
dorina82
si inca ceva tu te stresezi pt sarcina, ma gandesc dar gandeste-te si la bolile cu trasmitere sexuala cred c asta e mai important. consulta un medic!
0
18-01-2010, ora 21:20
alexa2010
Nu este medic/terapeut
alexa2010
plz raspundemi urgent:(:(:(:(!!!!!!!! buna.stau cu un baiat de 2 ani si am facut numai sex cu przv si ieri am facut fara primu nr si nu sa terminat in mn bn ca a durat si putin primu nr si dupaia am pus przv si nuj ce sa fac sa iau pastila de 72 de ore pt ca am auzit ca e un likid, , , dar mie mia venit pe 5 si suntem in 18, dar nu imi vine regulat...azi deci, au trecut 10 zile, , , chiar 13, cred ca nu am nik sau nuj sunt nelamurita, , , nuj ce sa fac sa iau pastila sau nu:(,
0
19-01-2010, ora 00:05
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
@alexa2010
1. "pastila de 72 de ore" - impropriu spus ! ca sa isi mai faca efectul trebuie luata si ce a de a 2a in intervalul acesta.. cel mai sigur, iei dupa incident.. nu lasi pe ultima suta de metrii, ca nu o fi dreaq pastila minune si postinorul asta !

2... Ce likid mama ? [ nu imi dau seama la ce te referi, likid. likidul seminal de la barbat ? la acela te referi ?.. daca da, si acela poate contine mici spermatozoizi ce pot duce la o sarcina !

3. 13 zile. mai nu esti explicita deloc, nu stiu ce raspunsuri sa iti dau pentru ca NU stiu cat te tine pe tine ciclul ca sa iti spun.. 5 zile ? 6 ? hai sa zicem ca te.a tinut de pe 5 pana pe 10-11, dar, tot ai trecut de perioada aia in care nu poti ramane gravida.. ma rog..in principiu pt linistea ta, ia o pastiluta, defapt faci ce vrei...DAR acum ar mai fi o sansa, daca prietenul tau stie sa se controleze.. dar habar nu am, el/voi ar trebuii sa stiti mai bine !

.. eu ti.am dat raspunsurile cum am putut si din ce am inteles mai sus..mda.
...Sfatul meu este urmatorul : daca ati inceput sa faceti fara prezervativ, du.te la doctor, f a un control, sa iti prescrie antibebe, si ati eliminat orice problema ! :) ca decat sa riscati fara.avand in vedere perioada lunga care ati facut.o numai cu prezervativ.. si inca ceva, nu mai face prostia sa faci fara, daca nu iei anticonceptionale, sau daca nu stie el sotto sa se controleze ! intelegi ?ca tot tu suferi apoi mai rau, ca nu cred ca iti doresti acum vreun bebe. te pup si bafta !sper ca ti.am putut fi de folos.
0
19-01-2010, ora 00:14
alexa2010
Nu este medic/terapeut
alexa2010
5 zile tine la mn si suntem in 18 ,., el nu sa term in mn, , , trb sa iau pastila"???
0
19-01-2010, ora 00:17
alexa2010
Nu este medic/terapeut
alexa2010
dar mie nu imi vine regulat, , , si magandeam daca are ceva, , ,.vreau sa te intreb deci dupa ce imi trece, , , trec 10 zile, , , dupaia nu raman??nu?
0
19-01-2010, ora 12:11
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Asta cu 10 zile nu o stiu eu a fiind ceva sigur, eu stiu ultimele 3 zile sunt safe, adica poate sa isi dea si drumul in tine si nu poti ramane.. [ sti primele 3 zile inainte de ciclu, pe ciclu, si 3 dupa, sunt safe, ca sa sti] dar 10 zile..habar nu am ! de ce sa zic si sa faci ceva gresit apoi.. deci nu stiu ce sa iti zic, dar pentru psihicul tau, si ca sa nu te mai iei dupa gura unuia si altuia eu zic sa iei pastila.. sau cum am zis si mai sus..daca prietenul era sigur de ce face.era altceva. asa, nu stiu ce sa zic, si decat sa stai cu psihicul varza, vai daca raman si nu stiu ce ! dar daca o iei grabeste.te., nu o lasa pe ultima suta de metrii, ambele pastilute trebuie sa fie luate in cele 72 de ore, nu tre sa treaca 72 de ore ! deci, bafta ! te pup
0
07-02-2010, ora 17:56
bla-bla
Nu este medic/terapeut
bla-bla
buna.am o intrebare poate banala dar sunt cu psihicul jos, am facut sex neprotejat.bine nu a durat decat cateva clipe.adica am intrat putin si am iesit, fara ejaculare, si nu am simtit sa vina absolut nimic nici macar un gram de lichid transparent.cum spuneau altii.si sunt inainte de menstruatie cu 4-5zile.e posibil sa raman insarcinata
0
28-02-2010, ora 00:36
Eugenia73
Nu este medic/terapeut
Eugenia73
Cred ca raspunsul meu vine tarziu, de cand ai postat cred ca ai aflat daca s-a intamplat ceva sau nu. Teoretic poti ramane la orice contact, cat de rapid. Dar ce ce esti asa de ingrijorata, nu era cu prietenul sau de ce? E mai bine sa te asiguri, fa cu prezervativ, chiar daca esti inainte de menstruatie. Iar daca nu te poti proteja(nu ai prezervativ la indemana) mai bine nu fa, ca banuiesc ca asta s-a intamplat la voi, nu?
0
28-02-2010, ora 00:37
Eugenia73
Nu este medic/terapeut
Eugenia73
postul de mai sus era ca raspuns pt bla-bla
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul