aerosoli la copil
baiatul meu de 4 ani are nasul infundat de 1 luna am administrat vibrocil dar numai 7 zile si a curs mult nasu.dupa ce nu am mai pus sa i fundat si nu a mai curs nimik.medicul orl mia recomandat in urma unui consult sai dau maxitrol 3x2 pic pe zi 14 zile si aerosoli cu respisun 3 ml + acc jumate de fiola.dupa administrarea de maxitrol nasul este infundat si cand sufla copilul nasu nu mai iese nimik dar totusi se aude infundat si aerosoli ii fac doar de 2 zile.trebuie sa mai dureze cu aerosoli pana isi da drumu nasu sau nu este buna solutia.cum sar proceda corect domnu doctor?
4 comentarii
puneti peste acele medicamente, in aparatul de aerosoli si 2-3 pic de BIxtonim
ana reusiti sa desfundati nasul
Cautati Colargol in farmacii cu laborator( unde se prepara asa ceva
se pun cate 2 pic la 8 ore, culcat pe spate
ana reusiti sa desfundati nasul
Cautati Colargol in farmacii cu laborator( unde se prepara asa ceva
se pun cate 2 pic la 8 ore, culcat pe spate
in urma aerosolilor cu acc a inceput tuse productiva nasul pare tot infundat secretiile sunt incolore si vascoase.ies in urma administrarii de respisun picuri.tusea este de la acc si de la secretiile ce se scurg in gat? pot administra dupa terminarea tratamentului cu maxitrol sa pun colargol si cat timp? baiatul este alergic la praf de casa.oare sunt polipii sau alergie? astept raspuns domnu doctor
1. da. am avut cazuri când de la ACC au fost mai multe secretii si mai abundente
2 am mai scris pe forum... ca doar copii cu probleme gastro-intestinale si intoleranta la anumite alimente.. ( lactoza, gluten..s.a) fac reactii alergice din cauza organismului intoxicat. citiiti pe Google despre alimente producatoare de MUCUS si le Excludeti
3 mergeti la ORL..si vedeti daca nu e cazul de operat plipii
2 am mai scris pe forum... ca doar copii cu probleme gastro-intestinale si intoleranta la anumite alimente.. ( lactoza, gluten..s.a) fac reactii alergice din cauza organismului intoxicat. citiiti pe Google despre alimente producatoare de MUCUS si le Excludeti
3 mergeti la ORL..si vedeti daca nu e cazul de operat plipii
am administrat copilului eurespal la indicatia pediatrei pt tuse de la aerosolu cu acc (nu se mai rupea tusea)acuma nu mai tuseste dar nasul este tot ibfundat.in urma controlului la orl a zis ca are cornete inflamate dar acu 2 saptamani nu a zis asa ceva.am vazut ca reconandati colargol.care sa fie concenteatia ? cate zile si ce altceva pe langa colargol?as incerca cu asa ceva si apoi cu operatia.dimibeata are mycozitati galbui si vascoase.oare de la eurespal?sau este sinuzita? doctoru a zis ca nu e sinuzita asa mic
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1'nas infundat si sforait '
- 10De anul trecut are probleme cu nasul e tot timpul infundat si din cauza asta face bronsita
- 7Nas infundat copil
- 0Ureche infundata, dureri in gat si nas infundat
- 8Nas infundat si sforait la bebe de 11 luni
- 4Probleme cu nasucul pentru ca nu a fost aspirat bine la nastere!
- 0nas infundat copil 5 ani si 7 luni
- 2nas infundat si durere la inghitire pe dreapta
- 3Nas infundat tot timpul de 2 ani
- 4problema nas.
- 1Respiratie grea
- 3Doresc un diagnostic la problemele mele legate de nas înfundat tuse seaca nod în gat
- 1Problema Nas
- 1Hipertrofie mucoasa nazala + deviație sept
- 0Nas si ureche infundata dupa aterizare cu avionul
- 1Operatie de deviatie de sept
- 1Nas infundat de un an de zile cu secretii
- 3Nas infundat
- 1Nas infundat, rinita cronica si stafilococ auriu!!!!
- 1Nu scăpăm de mucisori
Mai multe informații despre: nasul infundat
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: