Câteodată simt la puls câte un impuls în plus, nici nu știu cum sa îl descriu, care ma sperie

19-01-2023
Mihaelakmk
Nu este medic/terapeut
Mihaelakmk
Bună seara, câteodată simt la puls câte un impuls în plus, nici nu știu cum sa îl descriu, care ma sperie.am fost la cardio dar dna doctor mi-a zis ca e totul normal.e posibil sa fie de la stomac?am câțiva ani de când ma trezesc noaptea și mănânc, de doua trei ori, sau mai des...sa fie oare vreo legătură??
4 comentarii
0
20-01-2023, ora 01:32
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pot fi somatizari de anxietate. Faceti orientativ un test de anxietate online.
0
20-01-2023, ora 10:06
360
Nu este medic/terapeut
360
magneziu si calciu suplimente pt inceput.
1
20-01-2023, ora 14:46
Mariaa15
Nu este medic/terapeut
Mariaa15
Poate fi vorba de niste extrasistole. Magneziu e f bun. Si eu le mai simt cateodata, ma sperie si pe mine, iau magneziu care e de ajutor, chiar si pentru palpitatii.
0
27-06-2023, ora 20:13
Alexandruu21
Nu este medic/terapeut
Alexandruu21
Am inteles ca magnerotul merge bine pe cardio, am si eu aceste extrasistole in perioada de recuperare dupa un efort aproape maximal. Incearca totusi un consult cardio, EKG pentru linistea ta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cât e bine să fie frecvența cardiacă?
  • Mănânci noaptea? Iată ce se întâmplă în corpul tău
  • Gravitate COVID - la ce saturație în oxigen mergem la spital?
  • Evitarea consumului de alimente pe timpul nopții reduce nivelul glucozei și implicit riscul de diabet
  • Mâncatul noaptea are consecințe importante asupra sănătății unui individ, sporind riscul de obezitate
  • Legătura dintre sindromul de alimentație nocturnă și ritmul circadian
  •