Ajutati-ma - scurgeri maronii, folosesc anticoncepționale Karissa

05-09-2019
RoLi08
Nu este medic/terapeut
RoLi08
Buna seara, folosesc anticoncepționale Karissa de 3 ani, de vreo 6 luni la jumătatea perioadei de administrare a acestora, am niste scurgeri maronii. Am fost la ginecolog mi-a făcut eco vaginal și a zis că totul este in regula, a spus că sunt niște dereglări și mi-a dar sa iau profemina. Am făcut ce mi-a spus fara nici un remediu, am vorbit cu el și mi-a spus sa fac o pauza de o luna, nici un rezultat, am aceleasi simptome. Va rog ajutați-ma cu răspuns sau un ginecolog bun, sunt disperata m-am saturat de aceste scurgeri. Mai am un detaliu de spus, de când au apărut aceste scurgeri că sunt sau nu prezente am simțit un miros in zona genitala.
1 comentarii
0
06-09-2019, ora 17:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Scurgerile sunt efecte secundare de la anticonceptionale. Se numesc spotting.
Mirosul neplacut in zona genitala poate fi semn de infectie. Faceti o analiza a secretiei vaginale.
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.