am dureri la un san, iar medicul meu ma ignora!

23-11-2009
dana133
Nu este medic/terapeut
dana133
din iunie 2009 am inceput sa simt dureri in partea lateral exterioara a sanului stang, la inceput mai rare si neimportante, acum simt durerea in mod constant si mai accentuat.nu cred ca am vreun nodul, ptr ca eu dupa ce am alaptat timp de 1 an de zile, am ramas cu sanii f mici, moi si lasati si as simti la palpat...dar nimic!i-am spus medicului meu si a zis ca sufar de anxietate ptr ca durerea mea a aparut dupa ce medicii i-au descoperit mamei mele cancer de colon, malign, stadiul 4 cu metastaze pe ficat-si ca eu stiind ce are mama mea ma victimizez!dar sunt destul de normala ca sa pot realiza ca nu e in imaginatia mea o durere de 6 luni de zile!va rog, daca poate sa ma ajute cineva si sa imi spuna care ar putea fi cauza durerii mele, caci pana la medic...mai am pana in ziua urmatoarei programari!
3 comentarii
0
23-11-2009, ora 14:05
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
In primul rand, cel mai indicat ar fi sa schimbi medicul acesta care te ignora si sa mergi sa-ti faci o ecografie mamara!Cauza durerii poate fi multipla, poate fi si din cauza unor dereglari hormonale chiar.Cauta un medic bun!
Sanatate
0
23-11-2009, ora 14:21
dana133
Nu este medic/terapeut
dana133
am omis sa va spun ca eu nu locuiesc in tara, iar medicul de familie iti este rapartizat, nu il alegi tu.si poate ca dezinteresul vine si de la faptul ca asigurarea mea medicala e din cele de baza, ptr care nu platesc nimic, fiind din alta tara.
0
23-11-2009, ora 19:07
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Un medic trebuie sa isi faca datoria in orice conditii, ca doar de-asta s-a facut medic, sa ajute oamenii.Poate ca tu nu platesti nimic, dar el este platit ca sta acolo.Cred ca sunt si clinici particulare acolo unde esti, de unde ai putea sa iti alegi singura medicul!Sanatatea ta e mai importanta decat orice pe lume, asa ca nu mai astepta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: