Am incercat sa fac sex însă nu m-am putut dezvirgina

13-06-2021
Mmariaaa
Nu este medic/terapeut
Mmariaaa
Am aproape 18 ani și sunt într-o relație cu iubitul meu de 2 ani, nici eu, nici el nu am mai avut relații intime cu alte persoane înainte. Acum o săptămână am incercat pentru prima oară sa facem sex însă nu a penetrat pentru ca ma durea foarte tare si ne-am oprit. A curs sânge dar himenul este aproape intact, nu inteleg de ce m-a durut atât de tare pentru ca eram foarte relaxată, excitată si lubrifiata. Nu ne-am protejat pentru că m-am bazat pe faptul ca nu va ejacula in vaginul meu, iar în plus eu am uterul retrovers si doctora mi-a spus că e posibil sa raman foarte greu însărcinată, deci m-am gândit că dacă am aceasta problema iar el nici nu a penetrat si nici nu a ejaculat in vaginul meu nu am de ce sa ma îngrijorez. însă dimineața următoare cand am mers la baie am avut niste scurgeri mici de sânge si secreții tot mai închide la culoare si văzând că problema a persistat toată ziua am luat de la farmacie pilula de a doua zi dar trecusera deja 63 de ore de la incercarea noastră neprotejata si nu stiu daca are vreo legatura dar pe calendar îmi arată că sunt in perioada fertilă. Imi este foarte frica sa nu fiu însărcinată.
Am de ce sa imi fac griji in legătură cu o posibilă sarcină?
Are vreo legătură cu scurgerile neobișnuite de a doua zi?
Și cat de curând pot face un test de sarcina sa ma asigur?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: