am luat pilula la 21 de ore dupa actul sexual... exista vreun risc?

30-07-2008
lili2004
Nu este medic/terapeut
lili2004
am luat pilula la 21 de ore dupa actul sexual.ce sanse sunt sa nu -si fi facut treaba? a fost prima oara knd am luat-o...deoarece am avut relati sexuale cu prietenul meu.si el mi-a zis k nu a avut prezervativ...dar sa stau linistita k nu a ejaculat..desi la inceput inainte de actul sexual a zis k are prezervativ.k sincer dak nu avea nu faceam nmk...dar a doua zi s-a dus la farmacie si a luat pastila de a 2 zi Postinor...si am luat-o asha qm scria acolo...dar acolo scria k nu este recomandat persoanelor sub 16 ani...ce efecte poate avea dak am sub 16...adik mai am 4 luni si fac 16 ani...ast un raspuns...MULTUMESC!!!
6 comentarii
0
30-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Mai ioana...cum naiba"prietenul meu a zis.."????Tu n-ai fost atenta???Tu te astepti sa te protejeze el???Daca ai ramas gravida ce faci..?Tu n-ai vazut daca si-a pus prezervativul sau nu?Sau crezi ca vine cu el de acasa pus deja?Tu n-ai nici 16 ani...Ai macar idee ce inseamna sa treci printr-un avort?Efectele secundare ale postinorului le-ai citit?Iar daca scrie ca nu-s indicate sub 16 ani.inseamna ca nu-s indicate...Mai multa atentie, mai Ioana...Pt 30 mii cat e un prezervativ, chiar nu se merita sa treci prin atatea.
0
30-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Iar daca nu ejaculeaza in tine, nu te culca pe o ureche:inainte de a ejacula se mai elimina un lichid care contine si spermatozoizi
0
21-08-2008, ora 00:00
lili2004
Nu este medic/terapeut
lili2004
mi-am luat test de sarcina si a iesit negativ, exista sanse sa raman insarcinata?
0
21-08-2008, ora 00:00
lili2004
Nu este medic/terapeut
lili2004
sa fiu insarcinata...am scris gresit:d
0
29-08-2008, ora 00:00
adina21
Nu este medic/terapeut
adina21
daca testul a iesit negativ nu esti insarcinata. dar este recomandat sa faci 2 ;) ca sa fi tu sigura...si apropo data viitoare uita'te daca prietenul tau are prezervativ. daca el nu are grija de tine macar ai tu ;) sanatate!
0
16-09-2008, ora 00:00
lili2004
Nu este medic/terapeut
lili2004
maine imi iau cel de al 2 teste de sarcina k sa fiu sigura.:P
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Contraceptia la adolescente
  • Adolescent
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  •