postinor 2 la o saptamana dupa ce mi-a venit menstruatia

06-08-2008
cineva_eu
Nu este medic/terapeut
cineva_eu
buna ziua,
in urma unui contact sexual am luat postinor 2, am avut menstruatie normala la data la care trebuia apoi am luat din nou postinor la 2 sapt dupa ce mi a venit menstruatia si am avut sangerari la 5 zile dupa ce am luat pastilele.
Este in regula acest lucru? Stiu ca nu tb sa iau pastilele la un interval atat de scurt. Nu am mai luat aceste pastile pana acum. Urmatoarea menstruatie tb calculata in functie de aceasta falsa menstruatie sau in functie de cea normala? Ar putea avea efecte grave?
Va multumesc mult
6 comentarii
0
06-08-2008, ora 00:00
cineva_eu
Nu este medic/terapeut
cineva_eu
mentionez ca pastilele le am luat la interval de o luna, am luat prima data cele 2 pastile apoi am luat dupa o luna alte 2 pastilute
0
07-08-2008, ora 00:00
alinaaa
Nu este medic/terapeut
alinaaa
Buna ziua, In urma cu 4 luni a fost operata de chisturi urmad ca dupa operatie sa i-au anticonceptionale pana in luna iunie, pe data de 1 iulie a venit menstruatia normal la fix 14 zile dupa am inceput sa sangerez ca la menstruatie inca 4 zile. Am fost la doctor si mi-a spus ca el crede ca a fost o erupere de folicului si menstruati o sa vina normal, adica pe 28 iulie. Au trecut trecut 11 zile si menstuatia nu a venit. In zilele 4 si 6 de intarziere am facut test de sarcina au fost negative apoi am fost la doctor in ziua 9 si a spus ca nu vede la eoc decat edomentru igrosat si ar trebui sa vina menstruatie dar nimic. Mentionez ca ma chinui de 4 ani sa raman insarcinata si ca in ziua in care trebuia sa vina CM am avut dureri cateva zile exact ca la menstruatie. Va rog sa imi spuneti ce credeti ca se intampla cu mine, sunt foarte speriata. Va multumesc!
0
07-08-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Mai Marcela, buna ! Cum ai putut fata mea, sa iei intr-o luna de doua ori postinor?
Tu n-ai citit pe forum despre pastilele astea, n-ai auzit si tu ce efecte dezastruoase au pt organism?Dak stiai de ce le-ai luat ?
Nu mai face greseli de astea, i-ati si tu prezervative k sunt pe toate drumurile si lasa postinorul.
Uite, citeste de 5 ori prospectul de la el si vrei vedea ca nu se recomanda decat de max 2 ori pe an la interval de 6 luni.
Fii si tu mai atenta, vezi cate cazuri sunt aici pe forum postate, ca te ingrozesti, nu iti mai bate joc de tine.
Aliss
0
07-08-2008, ora 00:00
cineva_eu
Nu este medic/terapeut
cineva_eu
stiu asta am folosit prezervative dar orice as face tot imi este frica cu orice mijloc de protectie Sexul nu a fost neprotejat dar sunt eu dusa cu capu si am luat pastilele As vrea totusi parerea unui medic ca si asa sunt speriata rau Multumesc pt mesaj Am vazut pe forum ca apare aceasta sangerare dupa ce sunt luate pastilele dar nu stiu daca e normal
0
25-11-2012, ora 23:34
Tammy
Nu este medic/terapeut
Tammy
Daca actul sexual a fost protejat, de ce ai luat postinor2? Sa stii ca acele 2pastilute se iau la un anumit interval de ore. Si da, este normal sa iti curga "sange" a 5-a zi, dupa ce ai luat postinor2. Asa a fost si la mine. Deci nu iti face griji, dar inainte de a mai consuma ceva, informeaza-te pe prospect sau de pe internet!
0
25-11-2012, ora 23:35
Tammy
Nu este medic/terapeut
Tammy
Imi cer scuze, debia acum am vazut cand a fost postata aceasta intrebare! :))))
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.