Am ramas insarcinata daca prietenul meu a ejaculat in preajma vaginului?

17-08-2014
Andreea123i
Nu este medic/terapeut
Andreea123i
Azi impreuna cu prietenul meu am facut baie impreuna si el a ejaculat in preajma vaginului meu, eram in apa amandoi este posibil sa fi ramas insarcinata ? Eu sunt virgina
Si mentionez ca nu am avut nici un act sexual
3 comentarii
0
17-08-2014, ora 23:49
alexageo901
Nu este medic/terapeut
alexageo901
Poi eu stiu ca nu ramai.i
In contact k aerul spermatz.mor in cateva min.sh in apa nu cred k aj pe la u.
0
19-08-2014, ora 00:02
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ANDEEA nu cred ca ai mai mult de 16-18 ani pt ca esti pe dinafara cu subiectul, in loc sa experimentezi ca sa plangi ori tu ori familia ta mai tarziu mai bine cauta pe net informatii despre actul sexual despre cum se ramane insarcinata, despre bolile cu transmitere sexuala etc.niciodata nu este prea devreme eu am fost intrebat de catre baiatul meu la 9 ani ce este prezervativul si a trebuit sai explic, o data eram la cumparaturi si iam cumparat unui nepot de 16 ani prezervative si baiatul ma intrebat cand eram la casa de marcat si a trebuit sai explic sa nuti fie rusine de parinti ei sunt cel mai in masura sati dea sfaturi utile.
0
20-08-2014, ora 19:05
CristianCristian12
Nu este medic/terapeut
CristianCristian12
:)) ce intrebare, teoretic ca sa ramai insarcinata e nevoie de 1 spermatozoid, Intr-o ejaculare se gasesc peste 1 milion de spermatozoizi, however PRACTIC e nevoie de o anumica cantitate de spermatozoizi in vaginul tau care se afla in excitatie (pentru a putea produce miscarea spermatozoizilor spre trompele uterine)

Pe scurt sansa ta sa fii insarcinata este de 0.00000000000001%
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •