Ameteala

22-01-2010
adrian9121
Nu este medic/terapeut
adrian9121
Buna ziua.
Mi s-a intamplat sa ametesc de vreo 3 ori in ultimul an si mi s-a parut ciudat pentru nu mi se mai intamplase. Nu pot sa imi dau seama care ar fi motivul pentru ca ameteala ar fi cam singurul semn. O singura data mi se pare k mi-a fost putin greata si in rest se instala o durere de cap(frontal), asta la ceva timp dupa ce ma luat ametela, tocmai datorita ei. Ultima oara a fost chiar ciudat pentru ca m-am trezit de dimineata ametit, si mi-a trecut p parcursul zilei, dar in rest ma simteam f bine, asta inainte sa ma ia durerea d cap din cauza ametelii. Primele doua dati, daca inchideam ochii simteam ca se invarte patul cu mine, a treia oara nu prea. De fiecare data n-am avut rabdare sa stau in pat pana trecea si imi continuam activitatea normala. De fiecare data am luat cate un calciu, o data un panadol si o data un magne b6, dar nu stiu care si ce efect a avut. Am 21 de ani, greutate normala, fac sport, nu fumez, nu beau si nici nu stiu sa sufar de vreo boala.
1 comentarii
0
22-01-2010, ora 22:51
ariel alexu
Nu este medic/terapeut
ariel alexu
poate fi de la mancare daca nu mancati sau poate fi pe sistem nervos!dar va poate ajuta un parapsiholog asa daca nu aveti boli ereditare!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •