ameteala

30-01-2012
alyyyy
Nu este medic/terapeut
alyyyy
va rog sa ma ajutati. de 6 zile am o ameteala groaznica, parca am o greutate pe cap, imi pierd echilibrul. si o usoara durere in zona frontala. am facut o serie de analize de unde mia iesit o anemie pe fier, am fost la urgente mi sa facut un consult neurologic, mi sa spus ca nu este nimic neurologic, mi-au facut o perfuzie si am venit acasa dar eu ma simt f rau. va multumesc
4 comentarii
0
30-01-2012, ora 10:23
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
E posibil de la acea carenta de fier, mergi la medic poate iti da un tratament in se senul asta...
0
30-01-2012, ora 10:41
alyyyy
Nu este medic/terapeut
alyyyy
multumesc pt sfat, am urmat un tratament cu fier dar nu ma ajutat deloc
0
30-01-2012, ora 16:07
Psih.Monica ION
Identitate neconfirmată
Psih.Monica ION
Daca neurologic nu aveti nimic este posibil sa fie o problema cu sistemul neuro-vegetativ si sa fie o somatizare.
E bine sa consultati un psihoterapeut specializat pe psihosomatica.E de discutat,
numai bine
0
01-02-2012, ora 09:26
alyyyy
Nu este medic/terapeut
alyyyy
as dori sa mentionez, ca am fost iarasi la urgente mi sa facut o perfuzie si am venit acasa. Este posibil asa ceva? eu ma simt f rau, nu ma pot ridica din pat, am ameteli in permanenta si uneori devin confuza, imi tremura corpul nu ma pot tine pe picioare, iar ei imi spun ca nu am nimic. Cum este posibil asa ceva? Sa te chinui si sa nu te bage nimeni in seama. va rog sa ma ajutati, am ajuns la disperare. Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •