Amigdala umflata

21-02-2019
Unforgiven213
Nu este medic/terapeut
Unforgiven213
Buna ziua. De aproximativ o luna si jumatate pielea mea este foarte sensibila, se irita la orice zgarietura, se umfla acea zona, simt oboseala permanenta de-a lungul zilei, mai ales la nivelul ochilor, ocazionale dureri in piept si articulare, uneori nu pot sa respir bine si se aude un sunet in timpul inspiratiei iar venele de pe maini au devenit mai proeminente. Am luat o perioada de timp xyzal, am scapat de umflaturi si de mancarimi dar restul simptomelor persistau. Am mers la numerosi doctori si nu am reusit sa primesc un diagnostic. Inainte de toate aceste probleme insa, am resimtit o durere in gat care nu a trecut timp de 3-4 saptamani, am o umflatura in zona amigdalei drepte, cu mici puncte de puroi. Am facut numeroase analize si verificari, plamanii si inima sunt ambele in stare buna. Eozinofilele au reiesit in analize in procent de 6.5%, fiind singurul lucru remarcat de medici ca fiind iesit din normal. Nu s-au gasit urme nici de streptococ, nici de reflux gastro-esofagian, dar inca am acea umflatura in acea zona, 2 luni mai tarziu. Ar putea provoca toate acele probleme?
1 comentarii
0
22-02-2019, ora 08:24
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tractul digestiv incepe la varful limbii si se termina la anus.. orice problema si de pe colecist, pancreas, intestin subtire sau intestin gros.. tot se reflecta in cavitatea bucala si gat. asa ca cautati un medic la Gastrologie care e capabil sa analizeze mai complex problema digestiei
un medic ORL sa vada daca e cazul de Criptolisis pentr Amigdalita cu caseum care o aveti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.