Amorțeala in mâna dreapta

08-05-2016
Alyxuta5
Nu este medic/terapeut
Alyxuta5
Prin luna Octombrie am dat si eu de permis si tot atunci am constatat in timpul condusului ca îmi aminteau degetele de la mâna dreapta încât nu mai puteam tine mâna pe volan. M-am gândit ca e doar o chestie așa si ca va trece pentru ca nu m-am mai confruntat cu aceasta problema niciodată. Dar astăzi suntem in luna mai si de câteva luni încoace amorțeala s-a întins către brat. Adică îmi amorțesc degetele si imediat si mâna iar la nivelul brațului simt așa ca o durere de mușchi. Noaptea am ajuns sa nu mai dorm bine din cauza aceasta, îmi amorțește foarte tare mâna si m-a doare si m-a trezesc, nu mai zic când vreau sa tai ceva sau sa scriu ceva, imediat îmi amorțesc degetele si nu mai pot face nimic. Nu am fost pana acum la medic, pentru ca as dori sa merg la un privat si nu știu la ce medic sa m-a prezint. Aveți vreo idee de la ce ar putea fi aceasta amorțeala si ce medic ar trebui sa consult? Va mulțumesc!
Țin sa precizez ca 2 din degetele mâinii drepta prezintă o malformație din naștere, sunt mai groase decat celelalte mai exact mijlociul si inelarul, si sunt primele care îmi amorțesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: