Analize incorecte chiar daca ai respectat pașii pt a face analize

01-03-2018
Andra deea
Nu este medic/terapeut
Andra deea
Buna ziua!Am o intrebare:Intr-o zi am luat o doza mai mare de paracetamol, dar nu deodată ;cate 2 la interval de 2-3 ore, adica in total am luat vreo 5 intr-o zi.Mi-am dat seama ca nu am facut bine ca am luat cate 2 deodată la o distanta asa mica.Dupa 2-3 ore am avut vărsături.Fiind panicata oarecum am mers sa-mi fac analize pt ficat si au iesit bine:10.04(U/L)..>33).Se poate sa nu fie corecte analizele?, menționând ca am respectat pașii :nu am mancat in aceea zi, nu am luat nuci o pastila cu o zi inainte de a face analizele.Menționez ca am facut analizele Alaninaminotransferaza (GPT/ALAT/ALT).
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Concentrațiile crescute de paracetamol din urină la bărbați au fost asociate cu infertilitatea
  • Este paracetamolul un remediu pentru durere eficient și sigur?
  • Medicamentele analgezice ar putea reduce nivelul de empatie
  • Utilizarea paracetamolului în sarcină a fost asociată cu apariția ADHD
  • Supradozarea paracetamolului este frecventă în special în sezonul răcelilor/gripei
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.