Anosmie si rinita hipertrofica

10-01-2018
Flowerpower2007
Nu este medic/terapeut
Flowerpower2007
Sufar de rinita hipertrofica de 5 ani.se manifesta prin lipsa mirosului, secretii nazale la contacul cu aerul si cel mai grav lucru dupa parerea mea halitoza si mirosul urat din nas dar si schimbarea gustului alimentelor.am consultat 3 medici orl, nici unul nu a reusit sa-mi spuna daca imi voi mai recapata simturile vreodata, mi-au prescris doar niste picaturi oftalmologice ( bioparox) iar altul un unguent ( neopreol) si mi-au spus sa nu fac o tragedie din acest diagnostic ca nu e nimic grav.problema mea cea mai mare este halitoza si mirosul urat din nas.am incercat sa le elimin folosind tot ce se poate folosi in materie de igiena, am rezolvat si problemele stomatologice dar spre disperarea mea nu scap de respiratia urat mirositoare. Credeti ca are vreo rezolvare aceasta problema?
1 comentarii
1
10-01-2018, ora 16:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 consult la gastrologie.. de vazut daca nu este helicobacter pilori si alte probleme pe tot tractul digestiv pana la colon
2 Radiografie SAF sa se vada ce este in sinusuri
3 o eventuala internare in clinica ORL is sa lasi medicii sa opereze ce e de operat in nas.. ca sa poti respira perfect pe nas, ca sa ajunga aerul in zona olfactiva sa deblocheze mirosul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: