anticonceptionale

24-11-2011
mada85
Nu este medic/terapeut
mada85
Buna ziua, am si eu o intrebare. Iau de aproape 3 luni anticonceptionale si din prima luna a inceput sa imi mareasca sanii dar si sa mi se intareasca, si sa ma doara. Acum doar sunt mariti si ma doare la atingere mamelonul.Multumesc
1 comentarii
0
26-11-2011, ora 17:56
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Este ceva normal, unele femei intampina aceste simptome si cand nu iau anticonecptionale. Presupun ca esti foarte tanara, cu varsta coprul tau se va modifica si vei avea tot felul de simptome de-a lungul unui ciclu menstrual, de obicei aceste dureri, intariri si sensibilitati ale sanilor apar dupa ovulatie, care este undeva la jumatatea perioadei, cu 14 zile in urma aparitiei menstruatiei.
Nu ai de ce te speria, este absolut normal ceea ce ti se intampla.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.