B-eurile injectabile sunt bune pt schizofrenie? Ingrasa? | Forumul Medical ROmedic

B-eurile injectabile sunt bune pt schizofrenie? Ingrasa?

07-09-2020
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Buna ziua!
B-urile sunt bune pentru schizfrenie, cele injectabile? Ingrasa?
6 comentarii
0
17-09-2020, ora 11:49
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna ziua
Marea majoritate a vitaminelor îngrașe.Nu am.citit ca vitaminele sa aibă un rol benefic în schizofrenie
2
17-09-2020, ora 16:42
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Pe un site strain specializat in schizofrenie scrie ca s-a demonstrat ca vitaminele B ajuta la creier si implicit la schizofrenie.Pe langa asta mai ajuta colina, Omega 3, sarcosina, multivitaminele de calitate+SPORT minim 30 min in fiecare zi.
Oare cum psihiatrii nostri nu stiu chiar nimic?Cand am zis ca sunt in urma foarte mult fata de U.S.A si Vestul Europei am avut dreptate..
1
17-09-2020, ora 19:51
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Da, ai dreptate Vernusio..asa este..stiu ca unele poate ingrasa dar sunt benefice. LA NOI NU SE FACE NIMIC IN PRIVINTA MEDICINEI PSIHIATRICE!!!
2
18-09-2020, ora 07:45
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Aveti perfecta dreptate nu se face nimic nu se investește în cercetare pe partea de psihiatrie
0
28-09-2020, ora 11:59
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
Mentat de la Himalaya am.inteles ca e f bun tonic cerebral care luat pe termen lung ajuta si la.probleme psihice. Este natural, il puteti incerca fara probleme.
0
04-10-2020, ora 17:08
Cristi1999
Nu este medic/terapeut
Cristi1999
Nu ingrasa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: