Cât durează o cura de magneziu+ b complex?Și cat ajuta?

06-08-2019
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Am văzut că pentru afecțiunea mea e recomandat consumul de vitamine B cu magneziu.Intrebarea mea este cat timp sa iau, cat durează o cura, cutia mea are 42 de comprimate.Cat e bine sa iau si cât durează pauză și după când pot sa mai iau ?
Am văzut pe site-ul international schizophrenia.com că sunt recomandate b-urile că cică s&au dovedit că ajuta asta pe langa medicatia de la Dr.psihiatru.Am mai luat în trecut dar acum incerc alta firma și nu știu care e treabă cu timpul de administrarea, pauză și reluarea administrării.Poate cineva mă poate lamuri.
Multumesc
1 comentarii
0
06-08-2019, ora 16:58
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Durata obișnuită a tratamentului este de o lună. Întreabă farmacistul după cât ai voie să repeți.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: