Palpitații amețeli, senzație de nod în gat, senzație ca îmi trebuie mai mult aer, amorțeli la mâini

23-08-2018
Stanci adrian
Nu este medic/terapeut
Stanci adrian
Am 28 ani si de vreo 7 luni am o problema... Din 5 ianuarie 2018 m-am lăsat de fumat și de atunci am tot felul de stări... Palpitații amețeli.. Senzație de nod în gat... Senzație ca îmi trebuie mai mult aer.. Câteodată și amorțeli la mâini... Am zile când îs ok darin majoritatea zilelor am aceste simptome... Am făcut începând din ianuarie pana în prezent ekg de 4 ori sânge o data... Îmi iau tensiunea aproape zilnic și media ii 125 cu maxim 90...bataile cam 100 105 depinde... La ultimul ekg m-i s-a spus ca nu am nimica la inima decât tahicardie... M-i s-a dat sa fac un set de analize de sânge... Îmi puteți da un răspuns va rog... Mulțumesc..
1 comentarii
0
23-08-2018, ora 22:57
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil sa fie somatizari de anxietate. Mergeti la un psiholog clinician sa va evalueze.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici