Buna ziua! Am 18 ani - diagnostice cardiolog

01-12-2021
AdrianaToader
Nu este medic/terapeut
AdrianaToader
Am fost la cardiolog și mi-a pus aceste diagnostice și nu știu cât de grav este, sunt destul de speriata

Durere toracică anterioară pentru angina
Aritmie extrasistolica, in observator etiologica
Insuficienta mitrală ușoară
Insuficienta tricuspidiana ușoară
Cardiopatie hipertensivă
Hipertensiune arterială stadiul I grup de risc înalt
Tabagism cronic
4 comentarii
0
22-12-2021, ora 22:58
Marius000
Nu este medic/terapeut
Marius000
Aveți 18 ani și tabagism cronic?celelalte diagnostice daca sunt într-adevăr așa, se pot ține sub control cu medicamente și vă puteți trăi viața fără prea multe probleme cu unele indicații din partea medicilor..dar întrebare..cum de la 18 ani suferi de tabagism cronic?cat fumezi..3 pachete de țigări..
0
25-12-2021, ora 02:12
AdrianaToader
Nu este medic/terapeut
AdrianaToader
Buna seara! Nu fumez 3 pachete de țigări dar fumez de vreo 4 ani de zile, probabil din cauza asta! Mulțumesc pentru răspuns!
0
27-12-2021, ora 10:43
Marius000
Nu este medic/terapeut
Marius000
Hmmm ciudat, cu durerea de angină ce ați rezolvat ?că practic aia e cea mai "gravă" ce zicem așa, aveți angină până la urmă ?
0
28-12-2021, ora 12:17
AdrianaToader
Nu este medic/terapeut
AdrianaToader
Nu am rezolvat nimic doctorul la care am fost mi a spus ca sunt bine și in momentul in care îmi creste tensiunea sa iau jumătate de captopril atât
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici