Calcul ureteral de aprox. 8 mm - recomandati-mi o clinica, un medic

14-04-2009
cris27
Nu este medic/terapeut
cris27
Am un calcul de aprox. 8mm pe ureterul drept, aflat la circa 2 cm de vezica urinara. Sunt din Galati si as dori sa va rog sa-mi recomandati unde as putea sa ma operez in Bucuresti, eventual sa-mi recomandati si o clinica/medic si ce acte imi sunt necesare in calitate de asigurat. Va multumesc.
5 comentarii
0
15-04-2009, ora 11:45
nina03
Nu este medic/terapeut
nina03
Spitalul de urgenta"SF.IOAN", ai nevoie de trimitere de la medic de familie si adeverinta de salariat unde sa fie specificat contul unde se plateste asigurarea de sanatate.
Eu am o piatra de 6mm pe ureterul drept la 5cm de la iesirea din rinichi. Am refuzat internarea, de frica.Fac tratament, dupa Paste o sa fac o noua ecografie.Medicii sunt buni, indiferent pe mina cui ajungi, vei fi multumita.Ai incredere!
0
15-04-2009, ora 12:44
cris27
Nu este medic/terapeut
cris27
Multumesc mult pentru raspuns, ati putea sa-mi spuneti ce tratament urmati?
0
15-04-2009, ora 15:24
nina03
Nu este medic/terapeut
nina03
Iau Zanocin de 400mg(am si infectie), Uriclar, No-spa si Voltaren supozitoare cind am dureri mari.Lichide multe, apa si ceaiuri de matase de porumb si codite de cirese in lipsa durerilor.
0
16-04-2009, ora 07:37
sim1973
Nu este medic/terapeut
sim1973
Buna. Si eu sunt de acord cu Nina, in spital sunt medici foarte buni, iti spun eu care am lucrat in Fundeni, dar ma tratez in Sf Ioan. Oricum iti vor face eco, urografie si tot ce trebuie inainte de operatie.
0
16-04-2009, ora 15:12
cris27
Nu este medic/terapeut
cris27
Multumesc mult, sunt tare speriata de operatie, am tot sperat sa elimin piatra natural dar se pare ca nu scap de operatie, dupa sarbatoarea Pastelui vin sa ma internez la Sf Ioan.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.