Candida in zona intima dupa augumentin si cefaclor

06-07-2021
Stefiks
Nu este medic/terapeut
Stefiks
Buna seara! In urma cu cateva zile am inceput sa am usoare mancarimi in zona intima. M-am spalat cu un gel de curatare si am crezut ca o sa se remedieze de la sine. Dar nu a fost asa. Au aparut umflaturi in zona intima, mancarimi insotite de o scurgere albicioasa. Pentru ca nu am putut ajunge la medic am consultat un farmacist si mi s a recomandat tratament 7 zile cu Zifex complex si mi s a spus ca ar fi Candida. Specific ca in perioada pana sa realizez ca e ceva mai grav am avut un contact sexual neprotejat fara a simti vreun discomfort anume.
Specific ca aceste simptome au început sa apara in urma terminarii tratamentului cu augumentin 7 zile si cefaclor 3 zile pentru un panaritiu. Banuiesc ca flora vaginala a fost afectata
Sfaturi va rog!
1 comentarii
0
07-07-2021, ora 11:50
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti tratament pentru candida atat dv. cat si partenerul.
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.