care sunt sansele sa raman gravida?

08-05-2009
Georgette24
Nu este medic/terapeut
Georgette24
Pentru ca nu mi-a venit cm timp de patru luni am mers la medicul meu ginecolog, care mi-a recomandat un tratament cu duphaston (2 pe zi), timp de 10 zile si carpicon (2 pe zi). La doua zile dupa ce am inceput tratamentul cu duphaston am avut un contact sexual neprotejat, insa el nu a ejaculat in mine. In aceste conditii as vrea sa stiu cam care sunt sansele sa raman insarcinata? Exista o probabilitate mare sau sunt doar piticii mei de pe creier?
4 comentarii
0
09-05-2009, ora 10:26
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
sunt "piticii" tai din creier !!!.daca nu a ejaculat in vagin iar dupa aceea n-ati mai continuat partida de sex
0
09-05-2009, ora 15:17
megghi
Nu este medic/terapeut
megghi
eu nu stiu ce sa zic daca tu esti insarcinata sau nu,
dar sa stii ca daca partenerul ejaculeaza afara nu este o metoda de contraceptie, deci nu te baza pe asta, exista oricum riscul.asa ca atentie
0
11-05-2009, ora 00:39
Georgette24
Nu este medic/terapeut
Georgette24
Stiu ca nu este o metaoda de contraceptie, dar eu sunt foarte stresata in privinta asta, pt ca deocamdata nu doresc copii si stiu ca nu as putea suporta un avort. Multumesc ft mult, cred si eu ca o sa fie bine pana la urma!
0
11-05-2009, ora 16:45
megghi
Nu este medic/terapeut
megghi
data viitoare cumpara pilule anticoncentionale, ca sa nu risti, sa speram ca de data asta ai scapat numai cu frica !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •