operata de tumora beligna a ovarului drept, dupa ciclul nu mi-a venit regulat.. sunt insarcinata?

16-06-2012
suparatamereu
Nu este medic/terapeut
suparatamereu
buna...ma numesc andra si am o intrebare daca ma poate ajuta cineva.in noiembrie am fost operata de tumora beligna a ovarului drept.dupa aceasta operatie ciclul nu mi-a venit regulat...in martie mia venit e 16 ma tinut 8 zile in aprilie pe 18 tot 7-8 zile.in mai mia venit pe 25 si m-a tinut doar 3 zile probabil k facusem un tratament cu gentamicina si din cauza aceasta ma tinut atat de putin nu stiu motivul.doar k de pe 28 de knd sangerarea sa terminat am avut rel neprotejate cu finalizare inauntru cu sotul meu pana pe data de 3 mai exact a 10 zi de cm..de 5 zile ma simt rau vomit intruna ma doare capul ma dor sanii si mie pofta de cate ceva dar dupa vomit...as vrea sa stiu daaca este posibila o sarcina desi stiu k dupa metoda calendarului nu prea sunt sanse insa ciclul meu este neregulat ;..va rog numai am rabdare sa vad daca imi intarzie ciclul...imi doresc f mult un bebe si as vrea sa stiu dak am vreo sansa
6 comentarii
0
16-06-2012, ora 11:17
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
De ce nu faci un test de sarcina? Este posibil sa fi ramas insarcinata.
Si eu am ramas insarcinata in ziua a 9-a a cicluli, tot dupa un tratament cu antibiotice.
0
16-06-2012, ora 12:47
suparatamereu
Nu este medic/terapeut
suparatamereu
pai este prea devreme nu au trecut 14 zile de la ultimul contact..nu as vrea sa fiu dezamagita am zis k testu mil fac dupa 20;)))..totusi as vrea sa stiu dak am makr vreo sansa..:D..
0
21-06-2012, ora 17:49
suparatamereu
Nu este medic/terapeut
suparatamereu
am facut pe 17 si a iesit negativ, :(:(:(, , , acum stau si astept poate imi intarzie CM sa fac altul poate da Dumnezeu si ies 2 liniute :
0
24-06-2012, ora 02:04
suparatamereu
Nu este medic/terapeut
suparatamereu
am facut si azi un test..negativ:(:(:(..cm na aparut...
0
24-06-2012, ora 15:12
suparatamereu
Nu este medic/terapeut
suparatamereu
nu are nimeni buna placere sa imi raspunda:(?
0
25-06-2012, ora 12:52
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
scumpa cel mai bine este sa te duci la un control de specialitate nu poate nimeni sa ghiceasca de ce iti intarzie cm..daca ai zis ca testele sunt negative cu siguranta nu e bebe inca dar o problema este din moment ce cm nu vine...mergi la medic e cel mai bine..pupici si sa-ti dea D-zeu un bebe cat mai curand posibil
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Ovarul
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •