Cărți care ajuta la vindecarea de TOC?

12-11-2020
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Există cărți care să mă ajute in lupta cu TOC?Căci degeaba schimb medicamente într-una, obsesiile și compulsiile continua sa se mențină și eu sunt chiar satul de arata suferința.Am schizo și toc, dar nu mă deranjează decât toc-ul căci cealaltă e sub control.Fac injectie Xeplion 150 mg și Prozac 40 mg plus anxiar la nevoie plus quetiapina 100 mg seara.
.există cărți care să te ajute in lupta cu toc?Sa te vindece?Dati-mi numele și spuneti-mi daca se poate găsi PDF gratuit pe net.
Toc-ul mă chinuie de 11 ani, am incercat multe antidepresive, neuroleptice degeaba.
La psiholog am fost tot degeaba, singura speranță mai rămâne la o carte ce sa mă ajute să mă vindec de toc scrisă de psihologi..specialiști..
Va rog ajutati-ma!

.
1 comentarii
1
15-11-2020, ora 17:12
Guidarcisi
Nu este medic/terapeut
Guidarcisi
Intra pe Brainy Quotes daca vrei sa aflii ce au gandit sau cum au abordat problema.

Action is a great restorer and builder of confidence. Inaction is not only the result, but the cause, of fear. Perhaps the action you take will be successful; perhaps different action or adjustments will have to follow. But any action is better than no action at all. -Norman Vincent Peale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: