celebra pata rosie pe penis

19-05-2015
emilian7
Nu este medic/terapeut
emilian7
Stiu ca sa mai discutat aceasta problema dar totusi astept si eu un raspuns. Timp de 5 zile am luat augumentin pt o durere de masea, in aceste zile am intretinut relati sexuale neprotejate cu partenera mea. De doua zile mi.a aparut aceste pete pe capul penisului si este foarte rosu(inflamat), pe langa asta am o mancarime/usturime in acea zona. Si prietena mea sa vaitat de o mancarime in zona intima. Astazi mi.am cumparat la indemnul unui prieten betadina unguent si o sa imi dau de doua ori pe zi(dimineata si seara). Este posibil sa fie de la antibiotice? Este bine sa folosesc betadina incontinuare? Multumesc.
2 comentarii
0
20-05-2015, ora 17:47
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Cel mai bine ar fi sa mergeti la un dermatolog - poate fi o banala candidoza sau un eritem fix postmedicamentos sau alte probleme.
0
20-05-2015, ora 23:45
emilian7
Nu este medic/terapeut
emilian7
Am inceput sa ma spal de ieri cu bicarbonat de sodiu si problema incepe sa dispara. Nu mai sunt inflamat si nici nu mai am mancarimi. Roseala incepe sa dispara. Am un prieten care de curand a avut aceiasi problema din cauza antibioticelor luate de prietena lui.
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.