chiuretaj - dupa 5 zile am inceput sa sangerez

18-09-2009
MIKYANGEL
Nu este medic/terapeut
MIKYANGEL
Am 38 de ani si acum 3 saptamani am facut un chiuretaj la spital (facut de un medic rezident). In prima zi nu am sangerat deloc, iar dupa aprox. 5 zile am inceput sa sangerez nu foarte mult urmate de niste scurgeri maroniu inchis, apoi din ce in ce mai deschis cu care ma confrunt si in prezent. Dureri de burta am avut in primele zile ale chiuretajului. Nu am ajuns la consultaie si nu stiu daca sunt normale aceste scurgeri.
4 comentarii
0
19-09-2009, ora 17:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Deci sangerezi de doua saptamani.Daca sangerarea este redusa cantitativ, nu-ti fa probleme caci se va opri.Dar daca pierzi zilnic mult sange trebuie sa mergi ori la MF ori la ginecolog pentru a stopa hemoragia medicamentos.
0
16-04-2010, ora 20:00
thebest
Nu este medic/terapeut
thebest
Buna am 27 de ani si am avut parte de un chiuretaj, problema este ca au trecut trei luni si nu mi-a venit menstruatia. Am dureri usoare de burta spate, picioare ca si cum ar veni dar din pacate si spre disperarea mea nu mai vine. Mi s-a intamplat sa vad pe chilot pata de culoare maronie. Am fost la medic si mi-a zis ca s-ar putea ca mucoasa sa nu mi se fi refacut si de asta sa am intarzierea sau sa am probleme endocrine. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns ce as putea lua.? Duphastonul ajuta??
0
05-02-2011, ora 16:20
mirelan
Nu este medic/terapeut
mirelan
si eu am facut un chiuretaj si nu mi'a venit menstruatia..oare cand o sa imi vina?:D
0
27-03-2011, ora 21:59
deuttzza
Nu este medic/terapeut
deuttzza
Buna, am 26 de ani si sunt insarcinata in 5 saptamani.As avea si eu nevoie de un sfat va rog-care este medota cea mai simpla de a face un avort, si totodata mai cel mai putin dureroasa.As prefera sa nu fac cu anestezie generala, dar nu stiu ce sa zic.Tin sa precizez ca este pt prima data cand fac un avort si am ceva teama.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sangerarea in timpul actului sexual
  • Sarcina după avort
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •