ciclotimie sau tab?

23-07-2012
povesti_de_bipolar
Nu este medic/terapeut
povesti_de_bipolar
acum 2 ani am fost la doctor si diagnosticul obtinut a fost ciclotimie - o forma 'usoara' de tulburare afectiva bipolara. Primul tratament a fost cu asentra 100 mg iar cateodata depachine 300 mg. Asentra am luat ceva timp si i-am vazut efectele. Vroiam sa intreb despre depachine daca cineva a luat pe termen mai lung si ce efecte a avut. De asemenea as vrea sa intreb daca stie cineva de existenta unui loc unde se pot intalni oameni cu aceasta afectiune... un loc unde fiecare sa povesteasca despre el si despe 'intamplarile' prin care a trecut datorita acestei afectiuni. Eu de exemplu simt nevoia acuta sa vorbesc despre aceasta boala dar cu cineva care are aceeasi afectiune. Ma poate contacta oricine sufera de aceasta boala si are timp de stat la 'povesti'...
1 comentarii
0
30-05-2013, ora 11:00
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
La sectiunea boli-tulburari psihice de pe forum sunt descrise mai multe experiente de acest gen si despre efectele adverse ale medicamentelor gen Depakine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Distincția între episoadele depresive din cadrul tulburărilor bipolare și tulburarea depresivă majoră
  •