Cine a mai facut ablatie, fiind operat anterior de inima. | Forumul Medical ROmedic

Cine a mai facut ablatie, fiind operat anterior de inima.

23-10-2020
Nedelcu68
Nu este medic/terapeut
Nedelcu68
Am efectuat cu succes ablatia in Spitalul Militar, sub indrumarea profesionistului Dr. maior Iliese Vasile si echipei sale minunate acum 4 luni si sunt intr-o stare destul de buna.Am pulsul intre 58 si 90 batai/min cu tratament adecvat.As dori sa fiu contactat de cineva cu operatie de inima si care a ajuns la fluter, sunt curios de simptome.
7 comentarii
1
24-10-2020, ora 22:22
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Urmareste forumul specializat in informatii despre ablatii.
---------*

(*modificat de admin)
1
05-12-2020, ora 19:52
Marian61
Nu este medic/terapeut
Marian61
Am facut Ablatie de Flutter la doua luni dupa o operatie de dublu by-pass coronarian.
0
05-10-2022, ora 16:03
AurelSt
Nu este medic/terapeut
AurelSt
Salut, am aceeasi varsta 54 ani si sufar de Flutter atrial, operatie de valva mecanica mitrala in 1995. As vrea sa va contactez, nr meu de tel este 0722597902, intentionez sa merg la Dl. Dr. maior Vasile ILIESE pentru ablatie. Multumesc!
0
10-12-2022, ora 22:05
Nedelcu68
Nu este medic/terapeut
Nedelcu68
Pe dr. il gasiti la clinica Intercardioclinic pe str Titeica, faceti programare si vedeti pe mai departe, ce si cum.
0
11-12-2022, ora 17:05
AurelSt
Nu este medic/terapeut
AurelSt
Da, va multumesc, am fost la consult la dl maior doctor Iliese la Cardiologie 2 Spitalul Militar Central in noiembrie, sunt in vedere pentru ablatie de Flutter atipic si Fibrilatie atriala, interventie complexa, am facut 3 cardioversii electrice pana acum. Astept sa ma cheme, in februarie -martie probabil, dar s-ar putea si mai mult. Deocamdata ma simt bine, sunt pe antiaritmic cordarone si sunt in ritm sinusal. Problemele mele au aparut acum, tarziu dupa interventia chirurgicala de inlocuire valva mitrala cu proteza mecanica in 1995. Atriul stang se remodeleaza si zonele de fibroza dau aceasta aritmie complexa.
Ce fel de interventie ati mai avut pana acum la inima? Cum va este in prezent?
Toate bune!
0
27-07-2023, ora 09:29
Cristinab91
Nu este medic/terapeut
Cristinab91
Ați făcut ablatia la dr. Vasile Iliese?
0
26-08-2023, ora 17:39
AurelSt
Nu este medic/terapeut
AurelSt
Da, in martie 2023 Dr Iliese a facut ablatia de Flutter atipic Atriul Stang, cu izolarea venelor pulmonare stangi + alte zone ablatate, a reusit procedura si am stat pana acum fara amiodarona, doar cu Betaloc. Domnul doctor este foarte empatic cu pacientii, rabdator si bun profesionist, are si o echipa excelenta.

Atriul este in continuare dilatat - asta nu dispare pt ca a aparut in urma problemei structurale cu mitrala.

M-am simt destul de bine dar de vreo saptamana ma incearca iarasi niste stari cu puls mare, dupa care mi-am revenit repede, o sa merg la control sa vedem ce mai zice dl. doctor. Oricum sunt mai bine dupa aceasta ablatie decat inainte, simptomele sunt mai usoare.
Probabil si datorita caniculei a aparut deshidratarea si asta poate declansa aritmie, ca si stresul, oboseala si dieta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul parodontal în perioada de aÈ™teptare pentru ablaÈ›ie ar putea reduce riscul de recurență a fibrilaÈ›iei atriale
  •