Consultatie - pata roșcată pe testicul

15-08-2021
Anonim2345y
Nu este medic/terapeut
Anonim2345y
Bună! În urma cu aproximativ 6 luni m-am epilat în zona intima, după o igena corespunzător ( baie după epliare) am văzut ca m-ia apărut în partea stânga o pata roșcată pe testicul, în mijlocul acestei peste se afla ca un fel de zgârietura foarte fina. La început aproximativ 3 luni nu am sesizat absolut nimic decât mâncărime perioada în zona petei roșie, acum însă pata s a extins pe marginea testicului stg pana în zona anala si pana la baza penisului. Am mâncărimi, ma ustura si pielea se descuameaza ( desprinde) formând cojite albe, si un miros specifc. Ce poate fi aveți idee și ce tratament recomandați? Mulțumesc frumos!
Las mai jos link-ul cu poze.
https://drive.google.com/folderview?id=1ZZoWsvBLh_QmZK7jPvrQ6UIHODvUSmdq
2 comentarii
0
15-08-2021, ora 20:10
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Poate fi o micoza, dar pentru un diagnostic si tratament optim mergeti la un consult dermatologic. Daca va multumiti si cu unul posibil suboptim aplicati terbinafina crema de 2x/zi 2 sapt.
0
15-08-2021, ora 21:10
Anonim2345y
Nu este medic/terapeut
Anonim2345y
Mulțumesc frumos pentru răspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.